Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Instagram
  • Linkedin
Tel.: (8-37) 38 67 48
Trečiadienis, 29 Lapkritis 2017 06:26

Įsimintinos pamokos Juozo Vitkaus inžinerijos batalione

Kaip pasirinkti profesiją, specialybę? Pirmiausia, pažvelkime į mūsų tėvelius.  Įvairius darbus dirba tėveliai. Viena iš jų -  tarnyba kariuomenėje. Lapkričio 23 diena, profesinė kario šventė -  Lietuvos kariuomenė mini atkūrimo 99-ąsias metines. Išvakarėse progimnazijos pirmokai ir trečiokai, per atvirų durų dieną, buvo  pakviesti trumpam pakeliauti tėvelių darbo ,,pėdomis“.    

            Mokiniai lankėsi Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalione,  susipažino su  atsakingu ir sudėtingu kario keliu. Batalione iš arti jie apžiūrėjo karių ir karinės technikos švarinimo nuo radioaktyviųjų medžiagų konteinerį. Daug dėmesio sulaukė robotai – išminuotojai, kurie pakeičia žmogaus darbą ir apsaugo nuo beprasmių profesionalų žūčių.

             Mokiniai, apžiūrėję naudojamą techniką, buvo pakviesti pasėdėti šarvuočiuose, sraigtasparnyje bei kitame kariniame  transporte.  Būsimieji kariai, susipažinę su įvairių ginklų ekspozicija,  nekantravo ir norėjo bent rankose palaikyti eksponuojamus ginklus. Pavyko, jie ne tik kilnojo įvairius ginklus, bet teko panešioti 25 kg (be šovinių) sveriančią kuprinę, liemenę, šalmą,  ieškoti minų inscenizuotoje aikštelėje, mėtyti granatas. Mokiniai dalyvavo improvizuotose karinėse pratybose: ieškojo paslėptų daiktų tamsioje palapinėje, atliko karines rungtis, net buvo ,,sužeisti“ ir teko suteikti pirmąją pagalbą.

Susipažinę su kario profesija, buvome  pakviesti paragauti tikros kareiviškos grikių košės su spirgais, pasišildyti ir išgerti saldžios garuojančios arbatos.

Dėkojame 1b klasės mokinio Igno Gaubio ir 3a klasės mokinės Godos tėveliams už naudingas ir įdomias karines pamokas, už patirtus vaizdus, įpūdžius ir nuoširdų bendravimą.

                                            Mokytojos Birutė Mineikienė, Rita Aleksandravičienė

Daugiau šioje kategorijoje: « Edukacijos Vilniuje MT naktis mokykloje »