Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Instagram
  • Linkedin
Tel.: (8-37) 38 67 48
Trečiadienis, 30 rugpjūčio 2017 17:18

Mokyklos tautinių šokių kolektyvo „Žolynėliai“ koncertinės gastrolės Kroatijoje

2017– jų vasara Kauno Kazio Griniaus progimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Žolynėliai“ nariams prasidėjo smagia ir turininga išvyka. Pilnas autobusas mokinių ir mokytojų ankstų birželio 13-osios rytą išvyko į Kroatiją. Kelionės tikslas –Stary Grad Paklenica.
Kroatijoje apsigyvenome apartamentuose ant jūros kranto. Svetingai mus pasitiko garbės konsulė Rima, kuri mumis rūpinosi. Pailsėję ir atsigavę po kelionės kibome repetuoti šokių ir ruoštis koncertui. Prieš koncertą miestelio bendruomenė vaišino sočia ir skania vakariene.
Pasistiprinę ir pasipuošę vakare koncertavome miestelio bendruomenei bei svečiams centrinėje aikštėje ant jūros kranto. Koncertas prasidėjo mokytojos Idalijos Braškytės pasakojimu apie Lietuvą, progimnaziją bei „Žolynėlių“ kolektyvą. Mokytojos sakinį „ Didžiuojamės garsindami prezidento Kazio Griniaus vardą pasaulyje!“ lydėjo gausūs aplodismentai.
Jaunių ir merginų kolektyvas šoko įspūdingą 45 minučių programą („Kepurinę“, „Pakrėstinukę“, „Vyželę“, „Navatną polką“, „Pupų kult“, „Liūdelą“, „Tolkašokį“ ir kt.). Buvo smagu matyti švytinčius žiūrovų veidus, girdėti garsius aplodismentus.
Likusias dienas grožėjomės savitos kultūros, įspūdingo gamtos grožio, švelnaus klimato  šalimi - Kroatija.
Susimąstę ir nerimaudami laukėme pirmosios kelionės, pažinties su šalies gamta - lipome į alpinistų pamėgtus Velebitų  kalnus. Keliavimas vingiuotais takeliais vis aukštyn ir aukštyn pareikalavo  daug ištvermės ir pasitikėjimo savo ir artimo jėgomis, bet, džiaugiamės, kad juose atsiveriantis neregėtas gamtos vaizdas mums suteikė  ne mažesnį kalną įspūdžių. O „kalnų aukštybėje“ radome nepaprasto grožio požeminį pasaulį - urvus, saugančius stalagmitų piramides, stalaktitų varveklius, paslaptingas upes ir kitas požemines grožybes.
Ne mažiau sužavėjo ir stebino devynių Plitvicos ežerų ir Krkos upės  žėrinčiomis vandens kaskadomis trykštantys ir krentantys  kriokliai.
Labai džiaugiamės, kad į Zadarą, seniausią visos Kroatijos miestą, nuvykome vakare. Turėjome galimybę palydėti saulę kitaip – grojant jūros vargonams, kai muziką sukuria vėjas ir vanduo. Vaikai ir mokytojai sugulė krantinėje ir klausė unikalių garsų - nuostabių „gamtos orkestro“ gaidų.
Neįprasta, keista, bet įdomu buvo kalnuotomis siauromis gatvelėmis pasivaikščioti  po Italijos senųjų miestų architektūrą atspindintį, amfiteatru išsidėsčiusį,  Šibeniko senamiestį.
Tikra atgaiva – maudynės Adrijos jūroje. Tad daug džiaugsmo teikė ekskursija laivu po Adrijos jūros Kornati salyną, kurios metu praplaukėme ne vieną salą, įvairias saleles ir uolas. Išvykos metu buvo galimybė ne tik pasigrožėti įspūdingais salyno vaizdais, bet ir paskanauti tradicinę Kroatijos keptą žuvį. Sustodami keliose vietose maudėmės, šokinėjome iš laivo ir netgi turėjome galimybę palaikyti rankose jūros ežį.
Dėkingi už galimybę pabūti kartu, koncertuoti ir keliauti!
Žolynėliai
Atnaujinta Šeštadienis, 02 rugsėjo 2017 16:37

Medija