Nepaprasta kelionė į save- gebėjimo pasirūpinti savimi lavinimas

mindful1
mindful2

Lotus fokus komanda pasiūlė Kauno Kazio Griniaus progimnazijos daliai pirmų ir penktų klasių mokinių mokslo metų pabaigos sulaukti kartu su Mindfulness programa vaikams „Nepaprasta kelionė į save“. Gegužės 19 dieną prasidėjo kassavaitiniai susitikimai su 5A, 5B ir 5C klasių mokiniais bei jų auklėtojomis, o 1A ir 1F mėgavosi intensyvesniu kursu (dviejų susitikimų per savaitę) dėl trumpesnių mokslo metų.

„Nepaprastos kelionės į save“ užsiėmimų metu vaikai, išsiaiškinę žodžio Mindfulness reikšmę, taikydami įvairias kvėpavimo technikas, mokėsi sutelkti dėmesį į dabartinį momentą. Išmokę nurimti, susikaupti leidosi į emocijų kupiną pasaulį, kur stengėsi emocijas atpažinti, nusakyti žodžiais ir suvaldyti. Mokiniai suprato, kad pykčio emocija reikalinga kaip ir visos kitos emocijos, tik būtina išmokti ją kontroliuoti. Vienas tam efektyviausių būdų – atleidimas sau ir kitiems. Vaikai surado vedlį į pozityvesnį asmeninį elgesį ir geresnius santykius su aplinkiniais. Tai - empatija! Įtvirtinti gautas žinias ir labiau įsitraukti į programą padėjo iššūkiai, kvietę auginti susitelkimo, dėkingumo, emocijų atpažinimo, pykčio atpažinimo ir atleidimo super galias. Visus susitikimus „Nepaprastos kelionės į save“ lydėjo Jurgitos staigmenos – meditacijos, sulaukusios daug teigiamų atsiliepimų iš vaikų. Programos dalyvis Matas teigia, kad labiausiai įsiminė kvėpavimai ir meditacijos, nes jos padeda atsipalaiduoti, o penktokė Viltė siūlo kitais mokslo metais prieš kiekvieną kontrolinį darbą pasileisti meditacinį garso įrašą, kad geriau parašytų kontrolinį darbą.

Ne tik vaikai jaučia programos vertę, bet ir mokytojos, stebėjusios savo ugdytinių dalyvavimą programoje. Anot mokytojos V. Ivanovienės, šie užsiėmimai padėjo išaiškinti mokiniams, kad nuoširdus pokalbis, atvirumas, savęs pažinimas, leidžia pažinti ne tik save, bet ir kitus, o S. Bružienė mano, kad vienas iš būdų, kaip galime pasirūpinti savimi yra Mindfulness praktikos.

Taigi Mindfulness programa vaikams „Nepaprasta kelionė į save“ ne tik buvo naudinga, bet ir yra reikalinga.

Matematikos mokytoja Ieva Malaukytė