Pirmoji pagalba, kaip padėti ne tik draugui

para1
para2
para3
para4
para5
para6

Nelaimė gali nutikti namuose ar bet kurioje kitoje vietoje. Dažniausiai tuo metu šalia nebūna medicinos darbuotojo. Pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip suteikti pirmą pagalbą. Siekdami padėti mokiniams pasirūpinti savo, draugų, artimųjų ir kitų sveikata organizavome pamoką: „Pirmoji pagalba, kaip padėti ne tik draugui“. Spalio 21 dieną Kazio Griniaus progimnazijos  pradinukus aplankė  paramedikai. Šios praktinės pamokėlės metu išmokome, kaip padėti nelaimės ištiktam draugui, kol atvyks medikai. Įsitikinome, kad labai svarbu mokėti iškviesti pagalbą, neišsigąsti, nepanikuoti. Prisiminėme kokiais atvejais reikia skambinti ir kviesti greitąją medicinos pagalbą, kokiais numeriais skambinti. Supratome, kad skubi pagalba, pirmieji veiksmai nelaimingo atsitikimo atveju iš esmės nulemia nukentėjusiojo likimą. Todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą.

Labai smalsiai ne tik apžiūrėjome paramedikų lagaminus, bet stengėmės viską išbandyti, įsiminti. Su užspringimo (atspringdinimo) liemenėmis vaikai mokėsi, kaip išgelbėti užspringusį draugą, praktiškai išbandė padaužymus tarp menčių ir pilvo spustelėjimus. Vaikai įsitikino, kad esant reikalui galėtų išgelbėti savo užspringusį draugą, nes išmoko tai atlikti praktiškai  ir  įgavo pasitikėjimo. Sužinojo, kada ir kaip reikia dėti kaklo įtvarą, išbandė uždėti draugui. Įsiminė gaivinimo seką: Patikrink - Paskambink – Padėk.

Mokymų tikslas – didinti vaikų sveikatos raštingumo lygį, bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Mokiniai išmoko kaip suteikti pirmą  būtinąją pagalbą nelaimių atvejais, atliko praktinius užsiėmimus. Šis susitikimas ugdė atsakomybę, pilietiškumą, skatino nebūti abejingiems ir nuolat prisiminti, kad galime ir privalome padėti žmonėms. Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogui gyvybę. Tai tikrai LABAI SVARBU.

„Dažnai didvyriai yra labai paprasti žmonės“. Henry David Thoreau

                                      Parengė 4b klasės mokytoja Rita Aleksandravičienė