Progimnazijos tautinių šokių kolektyvo ,,Žolynėliai” šokėjų ir jų šeimos narių vasaros sutiktuvės

zol1
zol2
zol3
zol4
zol5
zol6

Birželio 10 d. tautinių šokių kolektyvo ,,Žolynėliai” mažieji ir vyresni šokėjai keliavo į „ Žolynėlių Šeimų“ vasaros sutiktuves.

Pagal išvykos programą, kiekvienoje kelionės stotelėje vaikų, tėvelių ir senelių laukė apjungiančios, įtraukiančios, pažintinės, įdomios, judrios veiklos, kurios buvo susietos su šeima, Lietuvos istorija, jos tradicijomis tada ir dabar.

1. Ant Netonių sklandytojų kalno gėrėjomės panorama į Nemuno vingį ir Kauną tolumoje. Kalbėjome apie šeimą – brangiausius žmones.

2. Kulautuvos Deivių slėnyje ieškojome deivių: Gabijos, Žemynos, Medeinės, Laimos ir baltų dievo Perkūno. Prisiminėme prosenelių kartas. Dainavome šokamąją sutartinę ,,Bitele rito”.

3. Kulautuvos Dainų švenčių estradoje tėveliams ir seneliams šokome išmoktus šokius: ,,Sėjau rūtą”, ,,Kalvelį”, ,,Aukštadvario genį”, ,,Linksmapolkę”. Į didelį ratą kvietėme kartu šokti tėvelius, senelius, brolius, seses.

4. Kulautuvos „Akacijų alėjos“ parke šokome skambant Eglės Sirvydytės dainai ,,Mano namai”, Vytautui Kernagiui atminti 2c klasės mokiniai sudainavo jo dainą ,,Baltos lelijos”, kurią dainuoti išmokė mokytoja Gintarė Dromantaitė.

5. Kulautuvos prieplaukoje mokytojos Asta Rudzevičienė ir Birutė Mineikienė organizavo vikrumo ir išradingumo estafetes vaikams ir tėveliams.

Išvyką vainikavo apeiginės duonos valgymas, kurią su meile kepė mokytoja Nijolė Stašiauskienė. Džiaugėmės išvyka ir dėkojome vieni kitiems už nuostabų, prasmingą buvimą kartu su „Žolynėlių“ šeimomis.

Mokytojos Idalija Braškytė, Birutė Mineikienė, Asta Rudzevičienė