Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu

img

Gegužės 7-10 dienomis progimnazijoje lankėsi tarpdisciplininių menų kūrėjas, edukatorius Julius Žėkas, kuris 476 progimnazijos pradinio ugdymo programos mokiniams vedė edukacinius užsiėmimus, pristatydamas instaliaciją „Tautiška giesmė“.

Instaliacija „Tautiška giesmė“ sukurta Juliaus Žėko, tekstilininkės Žydrutės Ridulytės bei lazerinės elektronikos ir mechanikos inžinieriaus ir konstruktoriaus Algio Sakalausko, ypatinga kaip lazerio, žakardiniu audimu išreikšta garsų sintezė ir analizė, leidžianti žiūrovams girdėti ir stebėti Tautiškos giesmės garsų pokyčius esamuoju laiku.

Pamokoje „Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu“ erdvioje foje kiekvieną akademinę valandą turėjo galimybę dalyvauti dvidešimties progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Tiek progimnazijos mokinius, tiek edukacinius užsiėmimus stebėjusius pedagogus, žavėjo Juliaus Žėko gebėjimas paprastai, labai prieinamai ir patraukliai pristatyti išskirtinį kūrinį, integruoti tautinės tapatybės, istorijos, menų, technikos ir mokslo galimybių pažinimą. Mokytojai, reflektuodami apie edukacinį užsiėmimą, profesionaliu laiko integracinį pamokos modelį, Juliaus Žėko pedagoginį meistriškumą ir psichologinį jautrumą klausytojams.

Edukatorius ypač jautriai ir betarpiškai bendrauja su skirtingo amžiaus vaikais, gebėdamas lanksčiai varijuoti pasakojimo, diskusijos, žaidimo, demonstravimo, vaizduotės sužadinimo, aktyviaisiais ir kt. metodais, atsižvelgti į daugelio mokinių mokymosi stilius. Julius puikiai valdo klasę, sukurdamas jaukumo, bendradarbiavimo ir empatijos kupiną atmosferą kiekvienoje pamokoje.

Edukacijos metu mokiniai ne tik formuojasi, įtvirtina tautines vertybes, bet ir pasikartoja Lietuvos istorijos datas bei valstybės simbolius, susipažįsta su garsų ir spalvų pasauliu, gilina pasaulio pažinimo, muzikines žinias, supratimą ir žinias apie balsius ir priebalsius, saugų eismą, bet ir suvokia mokslo, meno ir žmogaus svajonės jungtis bei realizacijos galimybes.

Dėkojame Juliui Žėkui už išskirtinę kokybišką edukacinę programą, šiltą bendradarbiavimą ir bendravimą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Jurevičienė