NVSC primena svarbiausius žingsnius mokykloje nustačius COVID-19 atvejį

stud

Kaip elgtis mokykloje patvirtinus koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) atvejį ar nustačius, jog vaikas ar darbuotojas turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju – svarbiausi klausimai, į kuriuos atsakymus būtina pasikartoti tam, kad infekcijos išplitimo rizika mokyklų bendruomenėse būtų kuo mažesnė.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės,  visų – tiek švietimo bendruomenės, tėvų, tiek visuomenės sveikatos specialistų – tikslas vienas ir tas pats – kad vaikai būtų mokomi klasėse.

„Privalome dėti visas įmanomas pastangas, kad vaikai, sugrįžę į klases, jose ir pasiliktų ne mėnesį ir ne du. Tai tikrai įmanoma, tik, neabejotinai, reikia visų susitelkimo ir dėmesingumo. Visų pirma – pasiskiepyti ir suaugusiems, ir vaikams nuo 12-likos metų, kurie dar to nepadarė, taip pat neužmiršti prevencijos priemonių, sekti savo ir šeimos narių sveikatos būklę“, – sako D. Razmuvienė.

Epidemiologai primena atsakymus į dažniausiai iškylančius klausimus, kai COVID-19 liga patvirtinama vaikui.

Atsakymai tėvams

Ką daryti tėvams, kurių vaikui patvirtinta COVID-19?

Apie tai, jog vaikui diagnozuota COVID-19 liga vaiko tėvai visų pirma turėtų informuoti ugdymo įstaigą, kurią vaikas lanko, taip pat susisiekti su šeimos gydytoju.

Skaityti toliau