PROGIMNAZIJOS ŠOKĖJAI FESTIVALYJE - KONKURSE KROATIJOJE

Žolynėliai

Mes, tautinių šokių kolektyvas ,,Žolynėliai“, vasarą pasitikome Kroatijoje. Saulėtoje šalyje dalyvavome festivalyje – konkurse ,,ADRIATIC ZADAR OPEN 2019“. Jame dalyvavo įvairaus amžiaus kolektyvai iš Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos, Kroatijos. Po pasirodymo konkursinėje dalyje maloniai buvome nustebinti pelnytais medaliais - džiugiai priėmėme žinią, kad šokių kolektyvui skirta II-oji vieta. Be konkurso mes, šokėjai, šalies gyventojams padovanojome sceninius lietuvių liaudies šokius nuostabioje Zadaro miesto aikštėje bei įspūdingoje Starigrad Paklenica pakrantėje, kur ir buvome įsikūrę.
Laisvu laiku nuo koncertų džiaugėmės buvimu kartu ir drauge sugalvotomis pramagomis, mėgavomės saulės šiluma, vandens ,,voniomis“ jūroje.
Smagu, kad Adrijos jūros pakrantėje maudynėmis draugiška mokytojų ir mokinių komanda rytine mankšta pasitikdavome kiekvieną dieną.
Neišdildomus įspūdžius paliko ekskursija po Zadarą, o jūros vargonų muzika užbūrė sielas tarsi kosminiai garsai, žavėjomės įspūdingu šviečiančiu gaubliu - meridianais.
Saulėta, kartu ir raminanti kelionė laivu po Adrijos jūros perlą – Kornati salyną ir gaivios maudynės nacionalinime parke pagilino mūsų geografines žinias. Dabar supratome ir žinosime, kad jūra gali turėti ir kelis krantus.
Pamatėme neįprasta reginį – Plitvicos ežerų parką, kurį sudaro daugybė skirtingame aukštyje išsidėsčiusių įvairaus dydžio ežerų, o tarp jų krenta įstabaus grožio kriokliai. Mus nustebino besikeičianti ežeruose telkšanti vandens spalva - nuo smaragdo iki elektrinės.
Keliaudami po Kroatiją, susipažinome ir su čia gyvenančiais, mums neįprastais gyvūnais – radome jūros žvaigždę, stebėjome įvairių rūšių driežus, žuvis, buvo norinčių rankoje palaikyti net jūros ežį.
Nenuobodžiavome ir važiuodami autobusu – šnekučiavomės, žaidėme, dainavome, viktorinoje pasitikrinome, ką dabar žinome apie Kroatiją.
Džiaugiamės ir patiektu skaniu maistu, kurį galėjome rinktis. Mėgavomės šiame krašte užaugintais arbūzais, trešnėmis, persikais ir abrikosais.
Skambiais šūksniais ,,Lietuva Lietuva...“ sugrįžome į gimtąją šalį. Į šalį, kuri ne tik šilta, bet miela ir labai labai graži savo lygumomis, kalvomis, miškais, upėmis ir ežerais.
Linkime gražios vasaros, įspūdingų kelionių ir gražių akimirkų Lietuvoje.

Žolynėliai