img
Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu

Gegužės 7-10 dienomis progimnazijoje lankėsi tarpdisciplininių menų kūrėjas, edukatorius Julius Žėkas, kuris 476 progimnazijos pradinio ugdymo programos mokiniams vedė edukacinius užsiėmimus, pristatydamas instaliaciją „Tautiška giesmė“.

Instaliacija „Tautiška giesmė“ sukurta Juliaus Žėko, tekstilininkės Žydrutės Ridulytės bei lazerinės elektronikos ir mechanikos inžinieriaus ir konstruktoriaus Algio Sakalausko, ypatinga kaip lazerio, žakardiniu audimu išreikšta garsų sintezė ir analizė, leidžianti žiūrovams girdėti ir stebėti Tautiškos giesmės garsų pokyčius esamuoju laiku.

Pamokoje „Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu“ erdvioje foje kiekvieną akademinę valandą turėjo galimybę dalyvauti dvidešimties progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Tiek progimnazijos mokinius, tiek edukacinius užsiėmimus stebėjusius pedagogus, žavėjo Juliaus Žėko gebėjimas paprastai, labai prieinamai ir patraukliai pristatyti išskirtinį kūrinį, integruoti tautinės tapatybės, istorijos, menų, technikos ir mokslo galimybių pažinimą. Mokytojai, reflektuodami apie edukacinį užsiėmimą, profesionaliu laiko integracinį pamokos modelį, Juliaus Žėko pedagoginį meistriškumą ir psichologinį jautrumą klausytojams.

Edukatorius ypač jautriai ir betarpiškai bendrauja su skirtingo amžiaus vaikais, gebėdamas lanksčiai varijuoti pasakojimo, diskusijos, žaidimo, demonstravimo, vaizduotės sužadinimo, aktyviaisiais ir kt. metodais, atsižvelgti į daugelio mokinių mokymosi stilius. Julius puikiai valdo klasę, sukurdamas jaukumo, bendradarbiavimo ir empatijos kupiną atmosferą kiekvienoje pamokoje.

Edukacijos metu mokiniai ne tik formuojasi, įtvirtina tautines vertybes, bet ir pasikartoja Lietuvos istorijos datas bei valstybės simbolius, susipažįsta su garsų ir spalvų pasauliu, gilina pasaulio pažinimo, muzikines žinias, supratimą ir žinias apie balsius ir priebalsius, saugų eismą, bet ir suvokia mokslo, meno ir žmogaus svajonės jungtis bei realizacijos galimybes.

Dėkojame Juliui Žėkui už išskirtinę kokybišką edukacinę programą, šiltą bendradarbiavimą ir bendravimą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Jurevičienė

2019-03-03
img
Progimnazijoje laukiame būsimųjų penktokų ir jų tėvelių

Gerbiami būsimųjų penktokų tėveliai, gegužės 15d.(trečiadienį) 18val. kviečiame ateiti į Kazio Griniaus progimnazijos didžiąją salę. Trumpai aptarsime galimybes priimti Jūsų dukrą/sūnų mokytis mūsų progimnazijoje nuo 2019m. rugsėjo 1d. ,atsakysime į rūpimus klausimus, o vėliau pakviesime susipažinti su mokytojais ir ugdymo(si) aplinkomis.

Administracija

2019-03-03
img
KETVIRTOKAI SUVALKIJOJE

Vieną rytą išvykome į smagią ir kupiną žinių ekskursiją. Važiavome ilgai, bet kelionė neprailgo, nes nuobodulį numalšinome bendraudami su draugais. Pakeliui stabtelėjome pasigrožėti Marijampolės parku, ten ramiai numalšinome ir alkį. Gerai nusiteikę, toliau judėjome link Ožkabalių.

Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataro, lietuvių visuomenės veikėjo Jono Basanavičiaus gimtinėje pagilinome žinias apie jo veiklą ir nuopelnus Lietuvai. Suvalkietiškoje stuboje ragavome pačių keptus su įvairiais pagardais patiektus ,,razavus“ ir ,,čirvinius“ blynus. Buvo labai skanu.

Dalyvavome netradicinėje ,,vargo mokyklos“ lietuvių kalbos pamokoje. Mes trumpam tapome slaptosios mokyklos mokiniais ir, pasipuošę šiaudinėmis skrybėlėmis, nertomis kepurėlėmis daraktorės padedami, prisiminėme abėcėlę, mokėmės „slebizavoti“, rašėme ant „grifelinių“ lentelių, spėliojome vieni kitų žodžius, dirbdami grupelėmis atlikome įvairias skaitymo užduotis. Vargo mokyklos daraktorė buvo griežta, tad teko ir ant žirnių paklūpėti. Pamokoje turėjome ir žvalgą, kuris saugojo mūsų neleistiną veiklą ir turėjo perspėti apie nelauktai užklydusį caro valdžios slaptos mokyklos persekiotoją. Tad mokėmės noriai, bet plačiomis baimės akimis - nerimavome dėl netikėto lietuviško rašto slopintojo pasirodymo. Nepavyko išvengti į trobą išsiveržusio žandaro pykčio, bet, laimei, jis mūsų neprigavo - spėjome paslėpti lietuviškus užrašus ir įrodėme, kad mokomės rusų kalbos.

Po pamokos nuvažiavome į Paežerių dvarą - sodybą. Čia sužinojome apie architektūrinio ansamblio praeitį, apžiūrėjome interjerą, susipažinome su ekspozicija. Nuo 25 metrų bokšto pasigrožėjome Sūduvos kraštovaizdžiu. Pasivaikščiojome naujai įrengtais parko takais, rankomis apglėbėme Paežerių dvaro puošmeną – apie 400 metų amžiaus ąžuolą.

Linksma keliauti su klase. Džiaugiamės, kad keliaudami daug sužinome, išmokstame ir grįžtame pilni įspūdžių.

4a klasės mokinės Laura P., Goda R., Laura S.

2019-03-03
img
Edukacinė pažintinė išvyka į Birštoną

Gegužės 2d. 1a, b,c klasių mokiniai vyko į Birštoną . Kopė į Vytauto kalną, pabuvojo Birutės viloje, skanavo mineralinio vandens iš biuvetės. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime "Kvepiantis Birštono banginukas" Birštono sakraliniame muziejuje. Mokiniai kepė banginuko formos sausainius pagal šv. Hildegardos Bingenietės , gyvenusios XIIa., receptą. Birštono istorijos muziejuje vaikai ieškojo lobio . Prienuose aplankė liaudies meistrų drožinių parką bei Pociūnų sklandytuvų aerodromą.
Mokiniai praplėtė savo akiratį, pagilino istorijos, pasaulio pažinimo žinias, pasigrožėjo savo gimtinės kraštovaizdžiu.
Parengė 1kl. mokytojos A. Kepežinskienė, A. Jankauskienė, D. Kūlokienė

2019-03-03