i1 , i2 , i3 , i4
Projekto “Innovate Your Dreams 2019” veiklų metu mokėsi kurti ateitį

Vasario – balandžio mėnesiais 6d, 7d ir 7f klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Asta Kuginiene dalyvavo pasaulinio masto STEM projekte “Innovate Your Dreams 2019” („Susikurk ateitį iš svajonių 2019“). Projekto metu mokiniai praturtino savo anglų kalbos žodyną bei akiratį, atliko įvairias kūrybines užduotis, kūrė ateities profesijas, sprendė, kaip pagerinti aplinkos užterštumo problemą Lietuvoje, susipažino su Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslais, lygino praeities ir dabarties atradimus, sukaupė žinių apie įvairius energijos šaltinius.
Smagu, kad viso projekto metu buvo skatinamas mokinių bendravimas, bendradarbiavimas, kritinis mąstymas, inovatyvumas bei kūrybiškumas. Tiek mokiniai, tiek mokytoja liko patenkinti savo darbo rezultatais.
Anglų kalbos mokytoja Asta Kuginienė

2019-05-31
m1 , m2 , m3 , m4 , m5 , m6 , m7 , m8 , m9 , m10 , m11 , m12 , m13 , m14
2 d klasė išvyko mokytis ir pramogauti į Molėtus

Lietingą gegužės 28-osios rytą, 2d klasės mokiniai lydimi mokytojos Jūratės ir tėvelių, išvyko mokytis ir pramogauti į Molėtus, į Žalvario parką, kur aktyvios ir linksmos pramogos buvo garantuotos. „Žalvario parkas“- 40 ha teritorijoje įsikūrusi kaimo sodyba, su netradiciniais meniniais eksponatais. Sveikinimo žodžiais ir šūviu iš patrankos mus pasitiko sodybos šeimininkas. Vėliau visų mūsų laukė linksmoji ekskursija: prie beržyno stovintis tuščiaviduris Puntukas, kuriame įrengtas kreivų veidrodžių kambarys; didžiausias grilius ir ilgiausias europaspirtukas; teleskopas; kūrybinis kalėjimas; maudynės kamuoliukų ir kempinėlių baseinuose, bėgimas penkiavietėmis slidėmis, pamatėme didžiausia pypkę, mamos koplytėlę, ant kalvos daug netikrų žirgų. Užklupus lietui, visi persikėlėme į Tvartą, kur parko šeimininkas pasakojo daug istorijų, pateikė įdomių faktų bei mokė mąstyti kitaip. Po prasmingų pamokymų, žaidėme įvairiausius stalo futbolo žaidimus, rėplionę, dartus, mėtėme batus į taikinį. Mūsų nuotaikos buvo labai puikios.

2d klasės mokytoja Jūratė Skerstonienė

2019-05-31
jovai1
Dominykas ir Ignas - Kauno biologijos olimpiados nugalėtojai

2019 m. gegužės 29 d. Kauno zoologijos muziejuje vyko mokinių, Kauno miesto biologijos, fizikos, chemijos olimpiadų ir konkursų nugalėtojų, apdovanojimų šventė.
Lietuvos 5-8 klasių mokinių biologijos olimpiados Kauno miesto etapo nugalėtojais tapo du mūsų progimnazijos mokiniai, kuriuos ruošė biologijos ir chemijos mokytoja metodininkė Žiedrūna Jovaišienė. III vietos diplomu ir medaliu apdovanotas 8 klasės mokinys Dominykas Arnauskas ir IV vietos pagyrimo raštu 7 klasės mokinys Ignas Kižys.

2019-05-30
mielines-bandeles
7 d klasės mokiniai šiandien mokėsi kepti mielines bandeles

Gegužės 29 dieną 7d klasės mokiniai, kartus su technologijų mokytoja R. Juknevičiūte, dalyvavo konditerijos pamokoje maisto pramonės ir prekybos mokymo centre, Taikos pr. 133. Mokyklos dėstytoja Rasa pravedė edukacinį užsiėmimą „Mielinių bandelių formavimas ir kepimas“.
Mokiniams išanksto buvo paruošta mielinė tešla, kurią turėjo suformoti, padalinti į lygias dalis ir supinti bandeles-pynutes. Moksleiviams puikiai sekėsi tiek bandelių formavimas, tiek degustavimas. Užsiėmimas mokiniams patiko, centro dėstytojai pakvietė apsilankyti sekančiais mokslo metais.
Parengė technologijų mokytoja Ramunė Juknevičiūtė

2019-05-29
foto1 , foto2 , foto 3
I vieta respublikiniame meninės raiškos konkurse

2019 gegužės 28 d. Plungėje, Oginskių rūmuose vyko respublikinis meninės raiškos konkursas R. Harvudo premijai laimėti. Šiame konkurse buvo pateikta progimnazijos mokytojų ir mokinių parengta sceninė kompozicija pagal D. Gelperno knygą „ Iš pirmų lūpų“, kurioje autorius pasakoja vaikystės prisiminimus apie gyvenimą Kazio ir Kristinos Grinių namuose. Konkurse rodytai kompozicijai scenarijų parašė ir iliustravo istorinėmis nuotraukomis mokytoja R. Aleksandravičienė, autentiškus šokius ir muziką parinko mokytoja I. Braškytė, mokytoja L. Kostiukovienė parengė pristatymo dalį apie Pasaulio Tautų teisuolio apdovanojimą, skirtą Grinių šeimai.
Pagrindinius vaidmenis atliko mokiniai: Domas Gudas, Patricija Mikelionytė, Adas Borotinskas. Šoko progimnazijos šokių grupės „Žolynėliai“ šokėjos: Saulė Stočkelytė, Silvija Motuzaitė, Ema Augulytė, Rasa Tekoriūtė, Rusnė Stankevičiūtė, Rusnė Rozenbergaitė, Gintarė Žitkutė, Milda Baltušytė.
Kūrybinis darbas buvo apdovanotas I vietos diplomu, įteikta piniginė premija. Ronaldas Harvudas (Ronald Harwood) menininko karjerą pradėjo kaip aktorius, o dabar - pasaulinio garso romanų, novelių, pjesių, kino scenarijų autorius, „Oskaro" premijos laureatas už scenarijų filmui „Pianistas", daug metų vadovavo tarptautiniam PEN klubui. Rašytojas šiuo metu gyvena Londone. Iš Plungės kilęs jo tėvas prieš Antrąjį pasaulinį karą emigravo į Pietų Afrikos Respubliką. 2005 metais R. Harvudas pirmą kartą aplankė tėvų žemę ir didžiuojasi savo plungietiška kilme. Jis kartu su klasės draugu Abeliu Levitu (Izraelis), kurio šaknys yra taip pat Plungėje, siekdami aktualizuoti Holokausto aukų atminimą bei nusikaltimų žmogiškumui prevenciją, įsteigė premiją.
Tolerancijos ugdymo centras

2019-05-29
simd3 , simd1 , simd2
Šeimos diena ,,Pabūkime kartu“

Malonus pavasario dvelksmas, šilta gegužės saulė, pirmieji gėlių žiedai atvertė vieną gražiausių pavasario kalendoriaus dienų – Šeimos šventę.
Šeima – brangiausias žmogaus turtas. Šeimoje, artimųjų apsuptyje, randame paguodą, supratimą, palaikymą, kartu išgyvename gražiausias gyvenimo akimirkas ir negandas. Kauno Kazio Griniaus progimnazijos mokiniai nusprendė pasveikinti šeimas Tarptautinės šeimos dienos proga, pabūti drauge, padėkoti ir surengti jaudinančią šventę . Šventės vedėjai - antrokai Miglė ir Ignas, vaidybos būrelio aktoriukai, jau nuo pat renginio pradžios sugebėjo sukurti šiltą ir gerą nuotaiką. Mamas, tėčius, močiutes ir senelius mokiniai sveikino eilėmis, dainomis, tautiniais, ritminiais – sportiniais šokiais ir dėkojo už šilumą, šypseną, jautrumą, meilę, kurią jie kasdien įdeda į savo vaikų širdis ir viliasi, jog šie žodžiai išaugs, suvešės, subręs ir sunokins vaisius.
Šis renginys suteikė daug nuoširdžių emocijų tiek šventės dalyviams, tiek visiems žiūrovams, o kai kurioms mamytėms skuostais riedėjo džiaugsmingo jaudulio ašaros. Na, o laimingi ir besišypsantys veidai – pats geriausias sėkmės rodiklis organizatoriams. Tokios šventės dar labiau suartina šeimos narius, stiprina jų draugiškus santykius, gerina progimnazijos ir šeimų bendradarbiavimą. Renginio vedėjai dėkojo visiems susirinkusiems, linkėjo sėkmės, meilės ir atsisveikino iki kitų metų gegužės, pažadėdami vėl pakviesti visus į tradicinę Šeimos šventę.

Parengė Rita Aleksandravičienė

2019-05-26
foto5 , foto1 , foto2 , foto3 , foto4
Pradinukai gestų kalbos išmoksta draugaudami

Pradinių klasių mokiniai šįmet pamokose susitinka su bendraamžiais iš kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų centro. Glaudžiai bendradarbiaujant abiejų įstaigų darbuotojams vedamos bendros integruotos pamokos. Mokinukai mokosi draugaudami, žaisdami. Juk bendros pamokos vyksta gestų kalba.

2019-05-24
TuC_veikla_tremimai
Šeimos nuotraukų albumas- relikvija pasakojanti apie trėmimus

Okupacijų laikotarpis skaudžiai palietė Lietuvą. Beveik kiekviena šeima, giminė nukentėjo nuo sovietų ar nacių okupacijos. Penktų klasių mokiniai, dalyvaudami istoriniame tyrime „Mano krašto kankiniai“, domėjosi savo giminės istorija, kalbėdamiesi su giminėmis, kaimynais, rinko informaciją apie tremtinius, politinius kalinius, partizanus, KGB aukas.
5 a klasės istorijos pamokoje šiandien lankėsi Jokūbo tėtis. Mokiniai klausėsi Jokūbo tėčio (Jono Pugevičiaus) pasakojimo apie šeimos relikviją – į drobę įvyniotą drobėje įsuktą šeimos nuotraukų albumą, kuris buvo Sibire, grįžo atgal ir yra perduodamas iš kartos į kartą. Nuotraukos iš šio albumo ir pasakojimas vaikus nukėlė į trėmimo laikotarpį, to meto genocidą, trėmimo vietas. Tokios pamokos yra įsimintinos, paliečiančios jausmus, keliančios pagarbą mūsų protėviams, leidžiančios vaikams išgirsti istorinius liudijimus iš tremtinių šeimos narių.
Parengė istorijos mokytoja Lina Kostiukovienė

2019-05-24
Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji Biblijos paveikslai
Mokinių darbas nominuotas už lyderystės atskleidimą per formą

Jau septintus metus iš eilės Lietuvos mokiniai kviečiami dalyvauti fotografijų konkurse "Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji Biblijos paveikslai." Šių metų tema -lyderystė: pagal Dievo valią ar pataikaujant sau.
Norime pasidžiaugti, kad gegužės 17 d.
Vilniuje, Keistuolių teatre mūsų progimnazijos 8b klasės mokinių darbas neliko nepastebėtas ir buvo įvertintas nominacija už lyderystės atskleidimą per formą.
Parengė tikybos mokytoja Aušrinė Pabiržienė

2019-05-24
Integruotos pamokos
Per lietuvių kalbos pamokas M. Šalčiaus keliais

Praeitą savaitę, antradienį ir penktadienį, vyko dvi integruotos lietuvių kalbos, geografijos ir anglų kalbos pamokos (geografijos mokytoja V. Abromavičiūtė, lietuvių kalbos mokytojos D. Žukauskienė, J. Žygienė, anglų kalbos mokytoja V. Valionytė). Prieš tai mokiniai per lietuvių kalbos pamokas nagrinėjo M. Šalčiaus, žymaus tarpukario Lietuvos keliautojo, knygos ,,Svečiuose pas keturiadešimt tautų“ ištraukas, geografijos pamokose aptarė pasaulio žemynus ir atskirus regionus. Suderinę skirtingų pamokų žinias, septintokai parengė grupinius pristatymus apie Mato Šalčiaus kelionę po slėpiningąją Indiją ir Tolimuosius Rytus. Anglų kalbos mokytojos padedami visą informaciją pateikė anglų kalba, nes pamokoje dalyvavo svečių iš tolimųjų kraštų. Pamokų medžiagą įdomiais ir informatyviais pasakojimais praturtino svečiai iš Indijos ir Kinijos: Pulkit Gulpa ir Lora. Lietuvių kalbos mokytoja Dainora Žukauskienė

2019-05-23
Roberta
Didžiuojamės 8c klasės mokine Roberta Andriukaityte

Didžiuojamės 8c klasės mokine Roberta Andriukaityte, kuri šiais mokslo metais puikiai atstovavo progimnaziją matemtikos olimpiadose ir konkursuose: Kauno m. matematikos olimpiadoje užėmė II vietą. Mokinę moko matematikos mokytoja metodininkė Zita Dobilaitienė.

Parengė Vilija Daukšienė, direktoriaus pavaduotoja

2019-05-23
img
TUC centras pasipildė naujomis knygomis

Tolerancijos centro bibliotekos lentyna pasipildynė naujais leidiniais, dokumentais. Kviečiame skaityti!

2019-05-13