U1
Uniformos dėvėjimas progimnazijoje

Progimnazijoje mokiniai dėvi uniformą. Skaitykite Mokyklinės uniformos dėvėjimo tvarkos aprašas

Progimnazijos uniformos matavimas numatytas 2021 birželio mėn. 17 d. nuo 16.00 iki 19.00 val. 106 kabinete. (būtina turėti 20 Eur. užstatą).
SVARBU! Dėvimos nutrinto, plėšyto džinsinio audinio kelnės, kitos, nei uniformos privalomoje dalyje numatytų spalvų kelnės, nelaikomos uniformos dalimi.

2021 m. mokinių uniformą taip pat galima įsigyti UAB TOMETA, Draugystės g. 19, LT-51230 Kaunas. Įvažiavimas iš Technikos gatvės. El. paštas: info@uniformos.lt Tel.: 837 455185 Norint siūti uniformą individualiai, audinių teirautis: DROBĖ CO, UAB parduotuvėje Draugystės 19, tel.: 8-37 455185 Draugystės g. 14, Kauno m., Kauno m. sav., LT-51259, nurodant audinio kodus, arba progimnazijos pavadinimą; Pereinamuoju laikotarpiu rudojo languoto audinio dėvėtų uniformų išpardavimas progimnazijoje nevyksta.

2019-06-27
mo
Interaktyvios pamokos mokslo centre - AHHA

7c, 7 b, 6c klasių mokiniai birželio 19-20 dienomis, Estijoje apsilankė Tartu įsikūrusiame mokslo centre - AHHA. Išbandė interaktyvius eksponatus bei žaidimus.Apžiūrėjo ir sužinojo įvairių įrenginių veikimo principus, patyrė ekstremalių įspūdžių: mynė dviratį ištemptu lynu, specialiuose krėsluose kilo lynais į 30 metrų aukštį ir krito laisvuoju kritimu, taip pat paklaidžiojo veidrodiniame labirinte. O sferiniame planetariume stebėjo milijonus žvaigždžių. Susipažino su seniausiu miestu Baltijos šalyse -Tartu, Estijos sostine Talinu. Kitą dieną „Hidrolėktuvų uosto“ muziejuje susipažino su pasauliu, tyvuliuojančiu po vandeniu ir besidriekiančiu virš jo. Pasivaikščiojo povandeninio laivo deniu, pasižvalgė po jo patalpas, savo akimis išvydo kapitonų kajutes ir kariškių miegamuosius. Norintieji galėjo išbandyti skrydžio treniruotę. Nors pavargę, bet pilni įspūdžių grįžome namo.

7c, 7 b, 6c klasių auklėtojos Jurgita Ormerod, Vitalija Boskienė, Birutė Krivickienė

2019-06-25
Žolynėliai
PROGIMNAZIJOS ŠOKĖJAI FESTIVALYJE - KONKURSE KROATIJOJE

Mes, tautinių šokių kolektyvas ,,Žolynėliai“, vasarą pasitikome Kroatijoje. Saulėtoje šalyje dalyvavome festivalyje – konkurse ,,ADRIATIC ZADAR OPEN 2019“. Jame dalyvavo įvairaus amžiaus kolektyvai iš Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos, Kroatijos. Po pasirodymo konkursinėje dalyje maloniai buvome nustebinti pelnytais medaliais - džiugiai priėmėme žinią, kad šokių kolektyvui skirta II-oji vieta. Be konkurso mes, šokėjai, šalies gyventojams padovanojome sceninius lietuvių liaudies šokius nuostabioje Zadaro miesto aikštėje bei įspūdingoje Starigrad Paklenica pakrantėje, kur ir buvome įsikūrę.
Laisvu laiku nuo koncertų džiaugėmės buvimu kartu ir drauge sugalvotomis pramagomis, mėgavomės saulės šiluma, vandens ,,voniomis“ jūroje.
Smagu, kad Adrijos jūros pakrantėje maudynėmis draugiška mokytojų ir mokinių komanda rytine mankšta pasitikdavome kiekvieną dieną.
Neišdildomus įspūdžius paliko ekskursija po Zadarą, o jūros vargonų muzika užbūrė sielas tarsi kosminiai garsai, žavėjomės įspūdingu šviečiančiu gaubliu - meridianais.
Saulėta, kartu ir raminanti kelionė laivu po Adrijos jūros perlą – Kornati salyną ir gaivios maudynės nacionalinime parke pagilino mūsų geografines žinias. Dabar supratome ir žinosime, kad jūra gali turėti ir kelis krantus.
Pamatėme neįprasta reginį – Plitvicos ežerų parką, kurį sudaro daugybė skirtingame aukštyje išsidėsčiusių įvairaus dydžio ežerų, o tarp jų krenta įstabaus grožio kriokliai. Mus nustebino besikeičianti ežeruose telkšanti vandens spalva - nuo smaragdo iki elektrinės.
Keliaudami po Kroatiją, susipažinome ir su čia gyvenančiais, mums neįprastais gyvūnais – radome jūros žvaigždę, stebėjome įvairių rūšių driežus, žuvis, buvo norinčių rankoje palaikyti net jūros ežį.
Nenuobodžiavome ir važiuodami autobusu – šnekučiavomės, žaidėme, dainavome, viktorinoje pasitikrinome, ką dabar žinome apie Kroatiją.
Džiaugiamės ir patiektu skaniu maistu, kurį galėjome rinktis. Mėgavomės šiame krašte užaugintais arbūzais, trešnėmis, persikais ir abrikosais.
Skambiais šūksniais ,,Lietuva Lietuva...“ sugrįžome į gimtąją šalį. Į šalį, kuri ne tik šilta, bet miela ir labai labai graži savo lygumomis, kalvomis, miškais, upėmis ir ežerais.
Linkime gražios vasaros, įspūdingų kelionių ir gražių akimirkų Lietuvoje.

Žolynėliai

2019-06-21
Žolynėliai Dainų šventėje
KAUNO DAINŲ IR ŠOKIŲ ŠVENTĖ ,,LIETUVA BRANGI“

Tautinių šokių kolektyvo ,,Žolynėliai“ kiekvienas susitikimas kupinas ne tik kaip kruopštaus kūrybinio proceso ir aktyvaus darbo rezultatas, bet ir gražių akimirkų vaisius. Jas, džiugias akimirkas, dėliojame savo atmintyje, prisiminimuose, kuriuos patyrėme įvairiuose konkursuose, festivaliuose, šventėse Lietuvoje ir užsienyje...
2019-ieji paskelbti kompozitoriaus, vargonininko, pedagogo, choro dirigento J. Naujalio metais. Pirmajai dainų šventei vadovavęs J. Naujalis pradėjo tradiciją, kuri gyva iki šiol ir jau 95 metus suburia lietuvius bendrai dainai.
Tad Kauno Dainų slėnyje jubiliejinė dainų ir šokių šventė „Lietuva brangi“. Ąžuolų apsuptyje skleidėsi lietuviškų dainų, šokių ir muzikos grožis. Šokant jį kurti bei gėrėtis teko ir mums – progimnazijos tautinių šokių kolektyvo ,,Žolynėlai“ šokėjams.
Gera dalyvauti gausiame atlikėjų ir žiūrovų būryje, prisiminti vieną gražiausių mūsų mieste gimusių tradicijų. Džiaugiamės, kad mes, gausus būrys šokėjų, vadovaujamas vadovės Idalijos Braškytės, prisidėjome prie gražios tradicijos puoselėjimo.

Žolynėliai

2019-06-18
gird1
Paskaita merginoms apie vidinį grožį ir kaip jį atrasti

Paauglės šiandieniniame pasaulyje susiduria su daugybe iššūkių – viešojoje erdvėje diktuojamas grožio kultas skatina merginas juo sekti pamirštant, jog tikrasis grožis slypi kiekvienoje jų.
Šių metų birželio 12 d. 7-tų klasių merginos turėjo susitikimą su Egle Kislovski – Lietuvos sveikuolių sąjungos nare, programos merginoms „GRL PWR“ įkūrėja, mados renginių režisiere ir fotostudijos vadove. Susitikimai su Egle Kislovski – tai būdas paauglėms priminti apie tai, kad sveika gyvensena suteikia sparnus polėkiui, kaip svarbu puoselėti natūralų grožį, priimti save tokią, kokia esi, būti patenkinta tuo, ką turi. Lektorė mokė merginas auginti savivertę, nebijoti bendrauti ir pasakyti ką galvoji, ugdyti drąsą, mokė vidinio grožio paslapčių.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Agnė Girdvilytė

2019-06-12
bir1
6b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Kelionė į Egiptą“

Birželio 11 dieną, 6b klasės mokiniai išvyko į M.K. Čiurlionio meno galeriją ir dalyvavo edukacinėje programoje
„Kelionė į Egiptą“. Mokiniai žiūrėjo filmuką apie Egiptą, tyrinėjo mumijų, faraonų karstų, papuošalų eksponatus. Žinias įtvirtino žaisdami- keliaudami Egipto upe. Mokiniai prasmingai praleido laiką ir pilni įspūdžių grįžo namo.

Auklėtoja D. Borovkovė

2019-06-12
jk
7b klasė mokosi apie bankininkystę

7b klasė, birželio 11d. “Edukacija mieste”, lankėsi Luminor banko Kauno konsultacijų centre. Banke mokiniai susipažino su elektroninės bankininkystės privalumais, elektroninio parašo galimybėmis, banko struktūra. Mokiniams buvo suteikta galimybė apžiūrėti banko patalpas, bei banko saugyklą. Pasitikrino ekonominio raštingumo, bei pinigų istorijos žinias.
7b klasės auklėtoja V.Boskienė

2019-06-12
fg
Istorines žinias mokiniai praplėtė keliaudami po Lenkiją

Ankstų birželio 7d. rytą 7f ir 8c klasių mokiniai išvyko į dviejų dienų kelionę po Šiaurės Lenkiją. Kelionę mokiniai pradėjo Gielrožo miške, kur susipažino su Antrojo pasaulinio karo metu buvusią Hitlerio būstine. Praplėtę savo istorines žinias mokiniai vyko į Gdanską – vieną seniausių Šiaurės Lenkijos miestų su žavingu senamiesčiu, kuriame gausu siaurų gatvelių bei XII – XVIII a. pastatų. Kitą dieną mokiniai atvyko į Sopotą – Lenkijos pajūrio kurortą. Pasivaikščioją pajūriu, apžiurėją „kreivąjį namą” bei įsigiją suvenyrų išvyko į Malborką – vieną didžiausių Europoje viduramžių pilių. Pavargę, bet geros nuotaikos vakare pasuko namų link. Kelionės metu mokinius lydėjo mokytojos: Rima Baltrušaitienė, Zita Dobilaitienė ir Jolita Kačinskienė.

2019-06-11
ram1
PLENERAS-PROJEKTAS „SUSTABDYTA PAVASARIO AKIMIRKA APLINK PELĖDŲ KALNĄ“

Birželio septintą dieną Kauno pedagogų kvalifikacijos centre buvo apdovanoti tradicinio 5-12 klasių miesto mokinių tapybos, fotografijos ir žemės meno projekto-plenero „Sustabdyta pavasario akimirka aplink Pelėdų kalną“ dalyviai. Jaunieji dailininkai turėjo stebėti ir savitai fiksuoti Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto aplinką, teritorijoje esančius kultūros paveldo pastatus. Plenere dalyvavo mūsų mokyklos 7c klasės mokinės Gerda Keblaitė ir Ūla Šaliūnaitė (mokyt. R. Juknevičiūtė) ir 7b klasės mokinės Viktorija Kazakevičiūtė, Goda Vyšniauskaitė, Milda Kulikauskaitė (mokyt. R. Jazerskienė). Gerda akvarelės technika pavaizdavo centrinį kolegijos pastatą ir plenero dalyvius. Darbas nominuotas diplomu ir II vieta. Ūla guašo technika nutapė kolegijos tekstilės fakultetą ir skulptoriaus V. Grybo kurtas pelėdų skulptūras. Darbas nominuotas diplomu ir III vieta. 7b klasės mergaitės sukūrė koliažą „Alyvoms žydint“. Mokinės kūrybiškai interpretavo Šv. Mikalojaus bažnyčios architektūrą. Darbas nominuotas diplomu ir III vieta.
Parengė dailės ir technologijų mokytoja Ramunė Juknevičiūtė

2019-06-10
kl1 , kl2 , kl3
Iškovota komandinė mergaičių lengvosios atletikos taurė

Karštą birželio 5 -osios dieną , trečiadienį, Dariaus ir Girėno stadiono apšilimų aikštėje vyko Kauno mokyklų žaidynių Lengvosios atletikos atskirų rungčių merginų gimusių 2004 m. ir jaunesnių varžybos. Jose puikiai pasirodė ir iškovojo I vietą 7-8 klasių mokinės: 60 m bėgime - Urtė Mačiulytė 8a kl. - I vieta, Kristina Toliušytė 8a kl. - III vieta, Kamilė Golubeva 8d kl. - V vieta. Šauniai startavo ir sesės 7a klasės mokinės : Strelčiūnatė Rusnė - šuolis į aukštį II vieta, Strelčiūnaitė Viltė - 400 m bėgimas II vieta. Sveikiname ir nuoširdžiai džiaugiamės šių merginų pasiekimais ginant Kazio Griniaus progimnazijos garbę ir linkime sėkmės Šiauliuose birželio 14 d. vyksiančiose Lietuvos lengvosios atletikos progimnazijų finalinėse varžybose.
Parengė kūno kultūros mokytoja Ilona Kleizienė

2019-06-05