Transporto lengvatos
Pratęsiamas transporto lengvatų galiojimo laikas

Pagal Kauno miesto savivaldybės nutarimą, Nr. 39-2-226 dėl transporto taikomų lengvatų mokiniams, laikotarpiu nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 1 d., ilginamas nutarimo laikotarpis. Per minėtą laikotarpį, mokiniai, negavę naujų pažymėjimų, lengvatomis gali naudotis iki spalio 15 d., pateikę dokumentą, kuris įrodo mokyklinį amžių.

2019-09-30
vnr
Kiekvieno mūsų širdyje gyvena stebuklingas vienaragis

Rugsėjo 23-ąją dieną progimnazijoje vyko netradicinės pamokos, kuriose įvairiomis formomis buvo paminėta Lietuvos žydų genocido diena.
Pradinių klasių mokiniai žiūrėjo filmą ,,Vienaragis“. Po jo klasėje rimtis, tyla – vaikai susimąstę. Diskutuodami ir klausinėdami, vaikai pasakė išvadą, kad ,,vienaragis“ kaip stebuklas, buvęs vaikų rankose, padėjo išgelbėti kitą žmogų. Toliau diskusija pakrypo apie žmonių, nesvarbu, kokios tautybės jie būtų, draugystę, toleranciją vieni kitiems. Piešiniuose mokiniai piešė, savo kartu su stebuklinguoju ,,vienaragiu“ svajones, norus apie geresnį pasaulį. Choreografijos pamokose atviravo - šokiu kūrė istorijas „Žmogiškumo pamokos. Išgelbėjimo stebuklas“ .
Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos paminėjimas padėjo mums dar kartą prisiminti ir suvokti, kodėl minime šią datą, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir siekti, jog tai, kas atsitiko su žydų tauta, niekada nepasikartotų. Kaip šiais laikais suvokti kitos tautybės tapatumą, pagalbą kitam. Kiekvieno mūsų širdyje gyvena stebuklingas vienaragis – mūsų sąžinė.
Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Birutė Mineikienė
Choreografijos mokytoja ekspertė Idalija Braškytė

2019-09-29
Paminėta Europos kalbų diena

Integruota anglų, vokiečių, čekų, ispanų, prancūzų kalbų pamokac"Songs in different languages" minint Europos kalbų dieną su 5c kl.mokiniais bei mūsų savanore iš Čekijos Barča.

2019-09-27
gr1 , gr2
8b klasės mokiniai pagerbė genocido metu žuvusių atminimą

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Pirmadienį 8b klasės mokiniai su etikos mokytoja lankėsi netoli progimnazijos esančiame Kauno VII forte. Mus pasitiko forto darbuotojas Vladimiras ir supažindino su ekspozicija, papasakojo apie tragišką Kauno žydų likimą II pasaulinio karo metu. Mokiniai ant lauko akmenėlių užrašė Kaune gyvenusių ir nužudytų žydų vardus ir padėjo prie paminklo masinių žudynių vietoje kaip atminimo ženklą.
Etikos mokytoja Nijolė Grikietytė

2019-09-24
bar1 , bar2 , bar3 , bar4 , bar5 , bar6
Į progimnaziją atvyko savanorė ateityje ketinanti tapti mokytoja

Šaltą rugsėjo 23 dienos rytą į Kauno Kazio Griniaus progimnaziją atvyko savanorė Barča Otáhalová (iš Čekijos), kurią lydėjo jaunimo organizacijos VšĮ „Actio Catholica Patria“ mentorė Betina Gärtner.
Savanorė buvo sužavėta išvydusi savo nuotrauką su mokinių palinkėjimais ant pagrindinių mokyklos įėjimo durų. Taip pat viduje jos laukė šauni mokytojų komanda bei mokiniai.
Pirmiausia mūsų viešnia apsilankė direktoriaus kabinete, kuriame 4d klasės mokiniai ją pasveikino jų kūrybos daina:
„Hello Barča, how are you?
We are perfect class for you!
We can do a lot with you.
Nice to meet you!
How are you?
Are you nervous?
Are you scared?
Please, relax
Just smile and share
We‘ll do everything with you
Chat, rhyme, sing...too.
Promise us you won‘t give up
Now we‘ll give you a big, fat hug“

Ačiū 7b ir 8a klasės mokiniams, kurie pristatė mūsų progimnaziją anglų kalba bei pakvietė viešnią pasivaikščioti po mūsų mokyklą.
Savanorė apsilankė įvairiose pamokose, bendravo anglų bei rusų kalbomis su mokytojais ir mokiniais.
Ypač džiaugėsi mūsų pradinių klasių mokiniai. Kiekvienas norėjo mūsų savanorę pakalbinti, apkabinti, parodyti savo klasę, palydėti, klausinėjo ką mūsų savanorė mėgsta veikti laisvalaikiu, ar jau ragavo mūsų lietuviškus patiekalus ir kiekviena klasė kvietė Barča kuo greičiau apsilankyti jų pamokose.
Linkime mūsų savanorei geros pradžios!

Anglų k. mokytoja Daiva Borovkovė

2019-09-23
Br1 , Br2 , Br3
Kopernikas ant ratų

Rugsėjo 13d. 7B klasės mokiniai lankėsi mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“, kuris vyko Kauno technologijų universiteto erdvėse. Mokiniai turėjo puikią galimybę išbandyti įvairiausias technologijas, sužinoti apie naujausias tendencijas kibernetinio saugumo, elektronikos, duomenų analitikos, robotikos, finansų ir kitose srityse.
7B klasės mokinius ypač sužavėjo Lenkijoje įsikūrusio Koperniko mokslo centro komandos pasirodymas- „Kopernikas ant ratų“. Iliuzionistai ir reklamos specialistai naudojo žinias apie žmogaus smegenų funkcionavimą ir įrodė kodėl mes skirtingai suvokiame mus supantį pasaulį. Šiame pasirodyme dalyvavo ir orkestras, kurio vaidmenį atliko ir patys mokiniai.

Klasės auklėtoja Daiva Borovkovė

2019-09-20
San1 , San2 , San3
KTU garso įrašų studijoje mokiniai mokėsi kurti reklamą

Rugsėjo 13 dieną, 8d klasė, lankėsi KTU garso įrašų studijoje. Dėstytojas Vytautas pademonstravo kaip vyksta darbas įrašinėjant dainas, reklamas ir pan. Mokiniams buvo leista sukurti ir įrašyti savo reklamas. Aštuntokai edukaciją įvertino 10 balų.

8d klasės auklėtoja Sandra Mickevičienė

2019-09-20
kn5 , kn4 , kn3 , kn2 , kn1
Pamokos Kauno Kameriniame teatre suteikia plačias žanrinės įvairovės teatre interpretacijas

Rugsėjo 13-oji ir dar penktadienis 6a ir 6c klasės mokiniams tikrai tapo įsimintina, nes jie Kauno Kameriniame teatre „susitiko“ su aibe nelabųjų, jų burtais ir kitais mistiniais dalykais. Tiesiog vaikai ir jų auklėtojos bei lietuvių kalbos mokytojos R.Kanaukienė ir J.Prosevičienė dalyvavo interaktyvioje edukacinėje programoje „Baltaragio malūnas“ (režisierius Gildas Aleksa-žr. foto). Edukacijai pasirinktas Kazio Borutos kūrinys „Baltaragio malūnas“ suteikia plačias žanrinės įvairovės teatre interpretacijas. Todėl moksleiviams teatrinių žanrų kaleidoskopo intensyvumas neleido nuobodžiauti, o veiksmo interaktyvumas, kai moksleiviams patiems teko imtis vaidmenų, sudarė ne teorinį, o fizinį literatūros kūrinio pojūtį.
Edukacijos metu moksleiviai, aktyviai dalyvaudami veiksme, susipažino su literatūros kūrinio struktūra: siužetu, personažais, galimomis kūrinio interpretacijomis, mokėsi analizuoti ir interpretuoti literatūrą, o stebėdami, kaip ji virsta scenos menu, išsiaiškino skirtumus tarp pagrindinių dramaturgijos žanrų: tragedijos, komedijos ir dramos. Moksleiviai atliko pagrindinius vaidmenis, o jiems vadovavo prityrusios teatro aktorės. Iš teatro mokiniai išėjo kupini įspūdžių ir naujų žinių apie dramą.
6a klasės auklėtoja Rita Kanaukienė (foto 5c kl. mokinių Rugilės ir Audmantės)

2019-09-20
Paroda1 , Paroda 2 , Paroda 3 , Paroda 4 , Paroda 5 , Paroda6
Vaikų auginamų gyvūnų paroda

3a klasės mokiniai surengė savo auginamų gyvūnų parodą. Vaikai su tėvelių pagalba atsinešė savo augintinius. Augintinių šeimininkai ne tik nuoširdžiai pristatė savo augintinius, bet ir dalijosi žiniomis apie gyvūnų veisles, kilmę, suteikė draugams daug žinių apie gyvūnų priežiūrą ir globą. Džiaugsmas ir geros emocijos lydėjo vaikus viso renginio metu. Klasės draugai padėkojo klasės seniūnei Jorūnei Rutavičiūtei ir jos padėjėjams Gustui Survilai ir Livijai Paškevičiūtei už suorganizuotą puikų renginį.

Pradinio ugdymo mokytoja Nijolė Stašiauskienė

2019-09-20
Marijampolėje
Edukacinė pažintinė išvyka į Marijampolę

Rugsėjo 18d. 2a ir 2b klasių mokiniai išvyko į Suvalkijos sostinę Marijampolę.

Aplankėme kraštotyros muziejų, mokiniai apžiūrėjo ekspoziciją, susipažino su keramikos dirbiniais, patys lipdė molines puodynes.

Vėliau multicentre vyko edukaciniai užsiėmimai. Vaikai kūrė muziką, konstravo su Lego konstruktoriais, šoko.

Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialiniame muziejuje išgirdome įdomų pasakojimą apie prezidento gyvenimą ir veiklą .

Sasnavoje, Zuikių muziejuje, vyko įdomūs edukaciniai užsiėmimai. Mokiniai susikūrė zuikių karūnas, vaidino spektaklyje „ Zuikių mokykla“, kepė zuikių formos sausainius bei susipažino su muziejaus atsiradimo istorija ir zuikių kolekcija.

Džiaugiamės nuostabia kelione, palikusia mokiniams daug teigiamų emocijų bei vertingų žinių.

Parengė pradinių klasių mokytojos Aušra Kepežinskienė ir Anna Jankauskienė

2019-09-19
sd
5f klasės mokiniai su klasės auklėtoju Šarūnu Stanioniu iškovojo II vietą tarptautiniame krepšinio turnyre

NKA 2008-II komanda dalyvavo turnyre Lenkijoje. III Memoriał Lecha Sawickiego13-15 dienomis ir užėmė 2- ąją vietą. Komandoje net 8 mūsų progimnazijos mokiniai:
1.Arnas Augulis 5a;
2. Matas Lelešius 5f;
3.Matas Vaičys 5f;
4. Adrijus Kostiuchinas 5f;
5.Rėjus Juchnevičius 5f;
6. Gytis Kalašnikovas 5f;
7. Augustas Utmanas 4c.

Treneris ir 5f klasės auklėtojas Šarūnas Stanionis

2019-09-15
KINGS
KINGS OLIMPIADOS KOMANDA PASVEIKINO PROGIMNAZIJOS BENDRUOMENĘ

Kaip ir kiekvieno KINGS semestro pradžioje, taip ir šį rudenį Tarptautinės olimpiados KINGS komanda lanko pavasario semestro finalų dalyvius aktyviausiose mokyklose Lietuvoje ir jiems įteikia finalistų diplomus, patvirtinančius pasiektą žinių lygį!
KINGS komanda aplankė ir mūsų progimnaziją bei sveikino mokinius ir juos ruošusius mokytojus su pavasario semestro pasiekimais ir apdovanojo juos diplomais bei padėkomis!
Didžiuojamės ir sveikiname gabiuosius finalistus:
iš 4 f klasės; Adomą Povilauską, Austėją Meilutytę, Marką Mikniūną, Vytautą Bulotą;
5e klasės: Faustą Autuką;
5 a klasės: Liepą Barauskaitę;
6b klasės: Mariją Gutauskaitę, Ugnę Januškevičiūtę, Sandrą Žeglytę,;
8d klasės: Ramojų Žukauską;
6d klasės: Danielių Prekevičių;
8f klasės: Smiltę Liukaitytę;
Dėkojame aktyviausiems pedagogams, padėjusiems pasiruošti olimpiadoms: Sonatai Bružienei, Astai Kuginienei.

SVARBU! Registracija (www.kings.lt/registracija) į KINGS rudens semestro olimpiadas jau prasidėjo ir mokytojo užregistruoti arba patys užsiregistravę mokiniai galės dalyvauti kvalifikaciniame KINGS olimpiados etape rugsėjo 30 – spalio 11 dienomis internetu visiškai NEMOKAMAI!

Didžiuojamės mūsų mokyklos mokiniais, dalyvavusiais pavasario semestro KINGS olimpiadose bei mokytojais, paskatinusiais ir padėjusiais savo mokiniams žengti naujų žinių link. Tikimės, jog šį semestrą prie mūsų mokyklos vardo garsinimo KINGS olimpiadose prisijungs dar daugiau gabių ir šaunių mokinių!

2019-09-13
barb
Rugsėjo 23 dieną į progimnaziją atvyksta savanorė

2019 rugsėjo 23d. į Kauno Kazio Griniaus progimnaziją atvyksta savanorė iš Čekijos Barbora Otáhalová.
Savanorei 19 metų, baigusi pedagoginės krypties gimnaziją “Gymnázium Jana Blahoslavova a Středni pedagogická škola Přerov“.
Mergina nuo vaikystės groja pianinu, 2018 metais pradėjo mokytis groti gitara bei vargonais bažnyčioje. Jos mėgstamiausia veikla - knygų skaitymas.
Mūsų savanorė 2018 m. savanoriavo Norvegijoje bei šią vasarą Ispanijoje.
Nuo 2018m. Barbora dėsto anglų kalbą privačiame darželyje.
Barbora moka tris užsienio kalbas: anglų, rusų, ispanų.
Barboros svajonė- tapti mokytoja!

2019-09-05
12
Progimnazija toliau vykdys sistemingą patyčių prevenciją

2019 m. pavasarį vykdyto audito metu progimnazija dokumentais ir praktiniu darbu patvirtino, kad laikosi Olweus programos reikalavimų ir yra pripažįstama OLWEUS progimnazija 2019-2020 ir 2020-2021 mokslo metams.
Progimnazija ir toliau vykdys sistemingą patyčių prevenciją ir spręs įtariamų ar patvirtintų patyčių atvejus.

Socialinė pedagogė Sandra Mickevičienė

2019-09-05
Prasidėjo 2019/2020 mokslo metai

2019 rugsėjo 2 dieną progimnazijos bendruomenė šventiškai pradėjo 2019/2020 mokslo metus.

2019-09-03