svig
„VILKO“ KARTODROME ŽMOGAUS SAUGOS KONKURSAS „BŪK SAUGUS“

2019 m. spalio mėnesį Kauno ,,Vilko“ Kartodrome vyko bendrojo ugdymo mokyklų mokinių žmogaus saugos konkursas „Būk saugus.“ Progimnaziją atstovavo 8e klasės mokiniai: Tautvydas Anckaitis, Matas Bendžius, Vilius Morkūnas ir Vladislavas Jokūbas Ražas. Saugaus eismo praktinę užduotį pravedė ir vertino „Lietuvos automobilių klubas“, Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ bei Kauno apskrities VPK kelių policijos pareigūnai. Pirmosios pagalbos užduotį pravedė ir vertino paramedikai bei KA-ringas darbuotojai. Priešgaisrinės saugos – Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai. Civilinės saugos praktinę užduotį pravedė ir verino DP60 pabėgimo kambario darbuotojai. Po privalomųjų užduočių „Vilko“ kartodrome mokiniai galėjo apžiūrėti specialiųjų tarnybų automobilius, sportinius ir kelioninius motociklus, sportinį automobilį, naujus BMW automobilius ir dviračius. Renginio pabaigoje klubų nariai ne tik papasakojo apie šias transporto priemones, pademonstravo jų techninius sugebėjimus, bet ir mielai atsakė į visus mokiniams iškilusius klausimus.
Už dalyvavimą konkurse mokiniai apdovanoti LR seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos nario G. Vasiliausko padėka ir konkurso rėmėjų dovanomis.
Parengė
Roma Svigarienė
žmogaus saugos mokytoja

2019-10-30
il1
Ketvirtokų kvadrato rinktinė kovos dėl medalių

Toliau puikiai sekasi mūsų progimnazijos 4 klasių kvadrato rinktinei, kuri spalio 24 dieną, ketvirtadienį progimnazijos sporto salėje varžėsi su Karalienės Mortos mokyklos komanda. Palaikant gausiam progimnazijos 4 klasių mokinių , mokytojų būriui ir talismanui meškinui Nr.15 , varžovai triuškinančiai buvo nugalėti 2:0 . Dėkojam už gražų ir drausmingą žaidimą šiems 4 klasių mokiniams : Emilijai, Gustui, Tomui - 4a kl., Nojui, Tajui - 4b kl., Miglei, Oskarui, Vainiui - 4c kl., Paulinai, Agnei - 4d kl. , Mantui, Klaudijai - 4e kl., Viltei - 4f kl. Linkime didelės sportinės sėkmės lapkričio 6 dieną vyksiančiose finalinėse varžybose Tado Ivanausko progimnazijoje , kur susitiks : Senamiesčio, Milikonių, K Griniaus ir T. Ivanausko progimnazijų komandos.

Parengė fizinio ugdymo mokytoja Ilona Kleizienė

2019-10-25
dai1 , dai2 , dai3 , dai4 , dai5
Mokiniai skaitė pranešimus respublikinėje konferencijoje lietuvių ir anglų kalbomis

Spalio 24d. mūsų progimnazijos 8a klasės mokiniai (Rugilė Buinauskaitė, Akvilė Grigonytė ir Matas Svirka) kartu su anglų ir lietuvių kalbos mokytojomis dalyvavo Vilniuje vykusioje respublikinėje lietuvių kalbos ir užsienio kalbų tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencijoje ,,Knyga-būdas pažinti save". Mokiniai skaitė pranešimus lietuvių ir anglų kalbomis, pristatė savo atliktus tyrimus apie paauglių skaitymo ypatumus ir populiariausius žanrus, klausėsi informatyvių kitų mokinių pranešimų ir sėmėsi žinių ateičiai.

Lietuvių kalbos mokytoja Dainora Žukauskienė, anglų kalbos mokytoja Jolita Kačinskienė

2019-10-25
mal1 , mal2 , mal3 , mal4 , mal5 , mal6
8 b klasės mokiniai kūrybiškumą lavino stiklo namuose

8b klasės mokiniai edukacijų dieną leido stiklo namuose. Susipažino su Lietuvos stiklo meno istorija, menininkais ir jų iš stiklo sukurtais meno kūriniais, naudojant skirtingas technikas. Vėliau pasirinkę vieną metodiką, pažadinę savo kūrybiškumą, susikūrė savo kūrinį.
Klasės auklėtoja Ieva Malaukytė

2019-10-23
bert1 , bert2 , bert3
Aštuntokai mokėsi fotografijos meno

Edukacinės programos Kauno fotografijos kūrybinėje galerijoje metu mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių apie Lietuvos ir pasaulio fotografiją, supažino su fotografijos istorija, pamatė, kaip veikiama šviesos po truputį gimsta nuotrauka. Šiandien visur vyraujanti skaitmeninė fotografija šią galimybę atėmė, leisdama iškart mėgautis čia pat užfiksuotu vaizdu fotoaparato ekranėlyje, tačiau daug didesnis malonumas yra galimybė pačiam savo rankomis susikurti atvaizdą nenaudojant jokio fotoaparato apskritai. Edukacijos metu aštuntokai taip pat supažino su cianotipija - vienu seniausių fotografinio atvaizdo išgavimo procesų pasaulyje, o savo rankomis pasigamintus cianotipinius atspaudukus kiekvienas dalyvis išsinešė atminimui.

8e klasės auklėtoja Jūtratė Berteškienė

2019-10-21
Kai judėjimas derinamas su neuromokslu

Tęsdami suomių Tutci programos projektą, kurioje derinamas judėjimas su naujausiais neuromokslo tyrimais, mokykloje pravedėme integruotų pamokų – pertraukų savaitę „Judėk –sveikai, judėk–linksmai”. Tokios veiklos yra vykdomos 3a, 3b, 3c, 3d, 2e, 4e, 2a klasėse. Mokiniai per choreografijos pamoką grupelėse sukūrė mankštos – šokio, šokio – mankštos judesius, kuriuos galima atlikti klasėje , pertraukos pradžioje. Mokiniai pritaikė sveikatinimo judesiams muzikinį kūrinį. Visą savaitę prieš ilgąsias pertraukas vyko grupių rodoma mankšta klasės draugams. Visi su gera nuotaika, pilni sveiko entuziazmo atliko vieni kitų rodomus judesius. Ačiū vaikams, mokytojams, integravusiems sveiką judėjimą savo klasėse pertraukų metu.
Choreografijos mokytoja ekspertė Idalija Braškytė

2019-10-20
dai1 , dai2 , dai3 , dai4 , dai5
8a mokiniai šiandien buvo „įkalinti“ galvosūkių kambariuose

8a mokiniai šiandien buvo „įkalinti“ galvosūkių kambariuose. Pasinaudodami žiniomis bandė ištrūkti iš pavojingos laboratorijos, bukanieriaus ir erudito kambarių, faraono kapo. Komandinio darbo įgūdžiai nenuėjo veltui – visos užduotys buvo įveiktos sėkmingai.
Darbą palengvino ir mūsų savanorės Barboros iš Čekijos pagalba, o aštuntokai bendraudami ir bendradarbiaudami su ja dar patobulino savo anglų ir rusų kalbos žinias.

8a klasės auklėtoja Dainora Žukauskienė

2019-10-17
ju1 , ju2
Persikėlėme į tarpukario Kauną

Edukacijų dienos proga mes, 8c klasės mokiniai, dalyvavome ekskursijoje „Tarpukario Kaune“. Užsiėmimo metu nustebome sužinoję, kiek įdomių įvykių ir reikšmingų pokyčių vyko tuo laikotarpiu. Pusantros valandos vaikščiodami gimtojo miesto gatvėmis bandėme pastebėti, išgirsti ir net kai kurių produktų paragauti. Atradome atsakymus į klausimus: Kaip atpažinti tarpukario architektūrą? Kokie patiekalai puikavosi ant stalo madingiausiame restorane? Kaip gimė Litas? ir kt. Noro kuo daugiau sužinoti apie savo miestą nenumalšino net įkyrus rudeninis lietus

Parengė anglų k. mokytoja Jurgita Ormerod

2019-10-17
ka1 , ka2 , ka3 , ka4 , ka5 , ka6 , ka7
Startinis penktokų ir šeštokų šuolis filmukų kūrimo link

Šiandien progimnazijos Didžiojoje salėje vyko 5d (aukl. Z. Dobilaitienė) , 5e (aukl. J. Žygienė) , 6a (aukl. R. Kanaukienė) , 6c (aukl. J.Prosevičienė) klasių mokinių edukacinis užsiėmimas „Audiovizualinio meno kūrimas ir taikymas ugdymo procese“, kurį pravedė Kauno moksleivių techninės kūrybos centro specialistai .Užsiėmimo metu mokiniai gavo užduotis – tekstus apie Lietuvos vietovardžių atsiradimus (užduotis rengė lietuvių kalbos mokytojos R. Kanaukienė, J. Prosevičienė) , edukacijos vedėjai išaiškino filmo kūrimo reikalavimus, o mokiniai privalėjo pagal gautą tekstą sukurti būsimo filmo scenarijų, pasirinkti filmo žanrą ir suplanuoti filmo kūrimo procesą. Užduotis nebuvo lengva. Bet visi mokiniai dirbo įkvėptai, šauniai bendradarbiavo kūrybinėse grupėse, į kurias buvo pasiskirstę iš vakaro. Tiesa, darbo įžangoje vaikai gavo progą stebėti porą filmukų, sukurtų techninės kūrybos centro būrelius lankančių mokinių. Įdomu pastebėti, kad mūsų moksleiviai (jų dalyvavo per 100) pasižymėjo drausme ir bendravimo kultūra. Edukacinės programos organizatoriai išsivežė ne tik moksleivių darbus, bet ir planus pakviesti į filmo kūrimą geriausius scenaristus. Na, o visiems progimnazijos klasių auklėtojams perdavė žodinę žinutę - kvietimą į nemokamą seminarą „Audiovizualinio meno kūrimas ir taikymas ugdymo procese“, kuris vyks Rudens atostogų metu Kauno pedagogų Kvalifikacijos centre (žr. į KPKC planą).
Rita Kanaukienė, lietuvių kalbos mokytoja
Fotografavo Rugilė ir Ieva iš 6a

2019-10-17
b1 , b2 , b3 , b4
Vaidybos užsiėmimuose 6d ir 7b klasių mokiniai mokėsi spręsti problemas

Spalio 17d. Kauno Kazio Griniaus progimnazijos septintokai ir šeštokai lankėsi Kauno kameriniame teatre. Mokiniai dalyvavo edukacinėje forumo teatro programoje „Problema ne bėda“. Likome sužavėti aktorių meistriškumu, betarpišku bendravimu su paaugliais, gebėjimu juos motyvuoti ir sudominti. Mokiniai drauge su aktoriais modeliavo galimas konfliktines situacijas, ieškojo problemų sprendimo kelių, kėlė probleminius klausimus, diskutavo, patys mėgino vaidinti pasirinktus personažus, ieškodami išeičių iš susidariusios padėties. Programa ne tik įdomi, bet ir labai naudinga!
6d klasės auklėtoja V. Jagelavičienė ir 7b klasės auklėtoja D. Borovkovė

2019-10-17
3e ir 3d , 3e, 3d , 3d,3e
Trečiokų edukacinė išvyka

Edukacinė išvyka šįkart nudžiugino 3d ir 3e klasės mokinius. Visi aplankėme pirmąjį Lietuvoje alpakų veislyną, įsikūrusį Trakų rajone, dalyvavome kibinų kepimo varžybose, daug įdomaus pamatėme ir sužinojome Angelų kalvoje. Svarbus buvo ne tik pažinimo džiaugsmas, įgytos žinios, bet ir mokymasis bendrauti, bendradarbiauti, kultūringai reikšti emocijas.
Pradinio ugdymo mokytojos Jūratė Skerstonienė, Rūta Cylikienė

2019-10-17
klaiz
Šaunus progimnazijos ketvirtokų startas

Spalio 16 dieną progimnazijos sporto salėje vyko Kauno miesto Moksleivių žaidynių gim. 2009m. ir jaunesnių I etapo kvadrato varžybos. Jose susitiko „ Rūtelės” pradinės mokyklos , Martyno Mažvydo ir Kazio Griniaus progimnazijų mišrios komandos ( 5 mergaitės ir 5 berniukai). Puikiai seksi mūsų mokyklos ketvirtokams, kurie abu varžovus įveikė rezultatu 2:0 ir pateko į II etapo varžybas vyksiančias spalio 22 - lapkričio 8 dienomis. Sveikiname puikiai žaidusią komandą ir linkime sėkmės ateityje.

Parengė kūno kultūros mokytoja Ilona Kleizienė

2019-10-16
senoviniai stalo žaidimai , senoviniai stalo žaidimai
Pradinukams vyko kultūros paveldo edukacijos

Spalio 13-16 dienomis progimnazijos pradinukams vyko kultūros paveldo edukacijos „Senoviniai stalo žaidimai”. Jų metu mokiniai supažindinti su su senovinių stalo žaidimų atsiradimo istorija nuo senovės Egipto civilizacijos iki vėlyvųjų viduramžių, sužinojo apie populiariausius ir daugiausiai ištyrinėtus stalo žaidimus, jų atsiradimo istoriją, taisykles, ypatingą dėmesį skiriant viduramžių Europoje ir, žinoma, Lietuvoje gyvavusiems stalo žaidimams.
Mokiniai išmėgino nemažai stalo žaidimų, įvertino jų technikų sudėtingumą, bandė kurti žaidimų ėjimus, mokėsi ne tik laimėti, bet ir pralaimėti, lavino loginį, strateginį mąstymą bei bendravimo įgūdžius.
Edukatoriai netradiciniu būdu paskatino vaikus domėtis istorija, kultūra, senovės tradicijomis, stengėsi burti klasės kolektyvus tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą skatinančiai veiklai, suteikti visus reikiamus įrankius žaidimų gamybai ir tolesniam jų panaudojimui mokykloje.
Nuoširdžiai dėkojame VŠĮ „Vikingų kaimas" edukatoriams Mindaugui ir Juditai.

2019-10-16
ku1 , ku2 , ku3 , ku4
Integruotose pamokose vaikai lavina algoritminio mąstymo gebėjimus

Šią savaitę mokytojos Astos Kuginienės 4-8 kl. mokiniai dalyvavo Tarptautiniame projekte „CodeWeek2019“
(programavimo savaitė). Jos metu mokiniai ne tik susipažino su įvairiomis programavimo programomis bet
jas ir išbandė kurdami istorijas, naudodami algoritminį, kritinį mąstymą.

2019-10-16
1e išvyka
Pirmokų pamokos Sasnavos Zuikių muziejuje ir Marijampolės Multicentre

Saulėtą spalio 14 dienos rytą progimnazijos 1e ir 1f klasių mokiniai su savo mokytojomis lankėsi Sasnavos bendruomenės Zuikių muziejuje. Ten dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Zuikių muziejaus mokykla“, susitiko su Zuikiene ir jos pagalbininkais zuikučiais. Kad taptume tikrais svečiais ,,zuikučiais“ visi pasigaminome vardines zuikių karūnėles. Vėliau rankdarbių kambaryje pirmokai gamino zuikučių arbatos maišelius, dėjo į juos mėtų arbatą, klausėsi pasakos,,Zuikis Puikis”. Po to keliavo kepti meduolinių zuikučių. Kol zuikučiai-meduoliukai kepė Zuikienė pakvietė į salę šokti, žaisti, pasakų klausyti. Mokiniai ne tik sužinojo Sasnavos miestelio atsiradimo istoriją, bet ir dalyvavo fotosesijoje tarp daugiau negu 600 zuikių. Sulaukę kepinių, ragavome, džiaugėmės, kokius skanius iškepėme. Dar po krepšelį ir šeimos nariams parvežėme. Padėkoję Zuikienei už puikiai praleistą laiką, visi su zuikių karūnėlėmis toliau keliavome į Multicentrą Marijampolėje. Čia kūrėme savo muziką, konstravome bei šokome.
Džiaugiamės pirma kelione, kurioje patyrėme daug nepamirštamų įspūdžių.
Parengė pradinių klasių mokytojos L. Šaulienė, L. Urniažienė

2019-10-15
aj1
Šeštadienis su klasės draugais kaip vienas akimirksnis

Nėra blogo oro, nebent tik netinkama apranga.
Tuo vadovaudamiesi spalio 14 d. 8a kl. mokiniai išvyko į Trakus.
Pirmiausia ,,AJ šokolado sostinėje" aštuntokai dalyvavo edukacinėje šokolado gaminimo pamokoje, lankėsi šokolado skulptūrų muziejuje. Šokolado meistrams prireikė daugiau nei 2 tonų saldžios masės, kad sukurtų įspūdingą reginį lankytojams.
Vėliau apsalusiomis nuo šokolado širdimis mokiniai vyko aplankyti Trakų alpakų. Išklausę informatyvaus šeimininkų pasakojimo, susipažino ir pamaitino draugiškus, švelniakailius gyvūnėlius.
Paskutinė lankytina vieta -Trakų pilis.Vieni čia jau buvo lankęsi ne kartą, kitiems tai buvo pirmas apsilankymas,tačiau ir vieni, ir kiti teigė, kad mielai dar sugrįžtų pasivaikščioti po didingą pilį.
Praleidę turiningą šeštadienio dieną, vakare grįžome į Kauną. Apgailestavome tik dėl vieno: diena prabėgo akimirksniu.
8a klasės auklėtoja Dainora Žukauskienė

2019-10-14
ka2 , ka1 , ka3
Pamokos išvykoje tai daug praktiškų ir naudingų įgūdžių

Spalio 4 dieną 5c ir 5d klasės mokiniai kartu su auklėtojomis Zita ir Jolita išvyko aplankyti nuostabių Panemunės pilių. Dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje su Raudondvario pilies šeimininke Rozalija, aplankė A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejų Vilkijoje, lipo į Panemunės ir Raudonės pilių bokštus, o užkopę į Palemono kalną gerėjosi nuostabiu Nemuno upės ir apylinkių vaizdu. Koks nepakartojamas lietuviškas ruduo pamatė ir mūsų savanorė Barbara, keliavusi kartu su penktokais.
Jolita Kačinskienė ir Zita Dobilaitienė

2019-10-10
Mokinių kūrybiškumas auginamas mokant programuoti

ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kuria skatinamas kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas pasitelkiant programavimą ir kitą technologinę veiklą. Šioje iniciatyvoje kiekvienais metais dalyvauja progimnazijos mokiniai. Tokių pamokų tikslas yra populiarinti programavimą, parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti idėjas programuodami, susipažinti su programavimo įgūdžiais ir paskatinti mokytis, parodyti, kad matematinis mąstymas yra reikalingas atliekant įvairias užduotis.

Informatikos mokytoja metodininkė Vaida Valiuvienė
Informatikos mokytojas metodininkas Donatas Egidė

2019-10-09
Lego1 , Lego 3 , Lego3. , Lego4
Graži vaikų iniciatyva - LEGO statinių konkursas

3a klasės mokiniai Vakaris N., Rusnė M. ir Simonas G. organizavo LEGO statinių konkursą. Svarbiausia konkurso sąlyga draudė konstruoti naudojantis instrukcijomis. Mokinių statiniai turėjo būti tik jų pačių kūrybiniai ieškojimai, pačių sumanyti statiniai. Valandai klasė virto statybų platforma, kur gimė sudėtingi, įdomūs LEGO statiniai: judantys namai, lėktuvai, robotai, mašinos, fantastiniai miestai. Vaikai išrinko labiausiai patikusius statinius, organizatoriai juos apdovanojo specialiai tam sukurtais diplomais. Pačių vaikų pasiūlyta ir organizuota veikla yra prasminga ir svarbi, skatina savarankiškumą, teikia daug gerų emocijų.
Klasės mokytoja N.Stašiauskienė

2019-10-09
Eigulių biliotekoje , Bibliotekoje , Pirmokai bibliotekoje
Pamokos Eigulių bibliotekoje

Žingeidūs 1-ųjų klasių mokiniai išsiruošė į Eigulių biblioteką.
Juos pasitikusios bibliotekininkės supažindino su bibliotekos taisyklėmis, parodė knygų lentynas, kuriose sudėta literatūra pradinukams, rekomendavo laisvalaikio skaitinius. Mokiniai noriai domėjosi ir rinkosi jiems patinkančias knygas, džiaugėsi mažomis dovanėlėmis, kurias dovanojo bibliotekininkės. Pamoka prabėgo nepaprastai greitai, mokiniams ji buvo labai įdomi, bet svarbiausia - užkrėtė vaikus skaitymu.
Pradinio ugdymo mokytoja L. Šaulienė

2019-10-09
Trečiokai sostinėje
Trečiokai sostinėje

Vėjui nupūtus pilkus debesis ir lietų, gerai nusiteikę 3a ir 3b klasės mokiniai išvyko į Vilnių. Pirmiausia mokiniai domėjosi Lietuvos istorija , Vilniaus įkūrimu. Daug istorinių žinių gavo edukaciniuose užsiėmimuose vykusiuose Katedros varpinėje, valdovų rūmuose ir Vilniaus katedros požemių muziejuose.
Visiems labai patiko Vaikų žaislų muziejus. Čia vaikai ne tik susipažino su senoviniais vaikų žaislais, bet ir buvo įtraukti į įdomius žaidimus. Edukaciniuose užsiėmimuose patys turėjo galimybę pasigaminti mielą ir kvepiantį žaisliuką.
Vilniaus planetariume vaikai domėjosi žvaigždėtu dangumi, keliavo kosmoso platybėmis.
Trečiokai grįžo pavargę, bet laimingi, kupini gerų įspūdžių, pasisėmę žinių.
Mokytojos N. Stašiauskienė ir R. Aleksandravičienė

2019-10-07
Projekto erdvės
Progimnazijos veiklos projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Progimnazija tęsia veiklas projekte „„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.
Plačiau: http://bit.ly/2LIzDO3

2019-10-03
dan1
Solidarumo bėgime dalyvavo 350 progimnazijos mokinių

Spalio 3 d. progimnazijoje vyko tradicinis, 6-asis Solidarumo bėgimas, kuriame aktyviai dalyvavo daugiau, kaip 350 5-8 kl. mokinių.
Dėkojame visai mokyklos bendruomenei, prisidėjusiai prie Gelbėkit vaikus organizuotos akcijos, kurios metu surinktos lėšos skiriamos sunkumus patiriantiems Lietuvos ir negalią turintiems Rytų Ukrainos vaikams.
Kūno kultūros mokytoja Renata Dainienė

2019-10-03
ekd1 , ekd2 , ekd3
Gražiausi žodžiai užsienio kalbomis

Kaip skamba gražiausi padėkos ir mandagumo žodžiai progimnazijoje dėstomomis kalbomis – moksleiviai tikrai gerai žino. O kaip tai ištarti italų, prancūzų, portugalų, ispanų, kroatų ir kitomis Europos šalių kalbomis? Tad praėjusią savaitę, vykus Europos kalbų dienų renginiams, mokiniai ieškojo, lygino ir bandė išmokti gražiausių žodžių bei jais papuošė mokyklos erdves.
Anglų kalbos mokytoja metodininkė Jurgita Ormerod

2019-10-01
Atidaryta Simono Karczmaro darbų paroda

Dieveniškėse pas senelius vasarodavo Varšuvoje gimęs būsimas dailininkas. Mažasis Simonas „sugėrė“ ryškias ir spalvingas žydų bendruomenės gyvenimo akimirkas. Gyvybingi vaikystės įspūdžiai įkvėpė Simoną Karczmarą kūrybai, kurios dovanomis mes dabar galime grožėtis.
Dailininko sūnaus Natano Karczmaro dovanota tėvo kūrybinio palikimo rinktinė neuždaroma tarp sienų – ji keliauja, atverdama žmogaus gyvenimo ratui prasmingus kasdieninius, darbo, paprotinius ir religinius epizodus. Paveikslų personažų video animacija** ir litografijos „Turgaus vaizdai“, „Įsimylėjėliai“, „Meilė, vestuvės, vaiko gimimas“, „Klezmeriai“, „Simchat Tora“, „Jauno mėnulio laiminimas“ atrakina duris į šiandien prarastą, o tuomet bendruomeniškai veikusį dieveniškiečių žydų pasaulį. Parodos viešnia Ilona Šedienė, Dvieveniškių technologijų ir verslo mokyklos direktorė mokiniams papasakojo apie Dieveniškių istoriją, dailininką.
Parodos atidarymo metu mokiniai mokėsi šokių, susipažinimo su tradicijomis, ragavo šventinę duoną – chalą. Parodos atidarymo diena pasirinkta spalio 1 todėl, kad tai naujieji -5780 metai pagal hebrajų kalendorių.

2019-10-01