Draugo d. 1 , Draugo d.2.
Spalvota Draugo diena su MT

Beveik kiekvieną dieną kalendoriaus lapeliai žymi bent jau po keletą tarptautinių dienų, kurias galima paminėti mažiau ar daugiau triukšmingai. O lapkričio 29 diena paskelbta Draugo diena.
Progimnazijos Mokinių taryba Draugo dieną šiandien minėjo, kviesdama visus progimnazijos bendruomenės narius į priesalio erdvę, siūlydama pasirinkti spalvą, kuri reiškė vertybę. Pasirinkus virvelę(s), draugui(ei) mokiniai rišo tokios spalvos(ų) apyrankę, kokią vertybę(s) linki išlaikyti nuolat. Šią dieną vietoje mokyklinės uniformos, mokiniai galėjo vilkėti pasirinktos spalvos marškinėlius ir pasitikrinti spalvotų marškinėlių, kokiais vilkėjo, reikšmę.
Ilgosios pertraukos metu nusidriekė didžiulė eilė draugiškai nusiteikusių mokinių. Ypač džiūgavo mažiausieji, gausiai dalindamiesi draugiškumo simboliais su klasiokais, mokytojomis, nešdami draugo apyrankes namiškiams… Kita ilgoji pertrauka dar pagyvino nuotaiką draugiškais šokiais.
Su Draugo diena, naujienų skaitytojai!

2019-11-29
Olimpinis
Džiaugiamės 1D ir 4F klasių laimėjimu

Skaitykite:

https://www.ltok.lt/olimpinis-menuo-judresnes-fiziskai-aktyvesnes-ir-sv…

2019-11-28
Robotika1 , Robotika2 , Robotika 3 , Robotika 4
3D modeliavimo pamoka 4f klasės mokiniams

4f klasės mokiniai dalyvavo Nacionalinės karjeros savaitės 2019 renginyje ,,Robotikos dirbtuvės 3-4 kl. mokiniams". Robotikos mokyklos atstovų Pauliaus ir Vainiaus padedami vaikai susipažino su naujausiomis 3D projektavimo programomis, įgijo darbo su jomis pagrindus, stebėjo 3D spausdinimo procesą.
Vaikai džiaugėsi 3D projektavimo pradžiamokslio rezultatu: suprojektavo ir atsispausdino raktų pakabuką su savo vardu, mašinėlę.

4f klasės mokytoja Sonata Bružienė

2019-11-25
Kariuomenėje1 , Kariuomenėje2 , Kariuomenėje 3 , Kariuomenėje 4
Ar skani kareiviška košė?

1d ir 3e klasės mokiniai taip pat pabuvojo Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, kur susipažino su Lietuvos kariuomenėje naudojama ginkluote ir technika, išbandė jėgas karinėse estafetėse, turėjo galimybę bendrauti su Lietuvos kariuomenės padalinių atstovais – Karo policijos pareigūnais, Karinėmis oro pajėgomis, Oro gynybos batalionu, Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnybos ir Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kariais, Lietuvos šaulių sąjungos atstovais bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais savanoriais. Pasivaišino kareiviška koše ir šilta arbata.

Mokytojos Kamilė Galkuvienė ir Rūta Cylikienė

2019-11-25
vyko rašinio konkursas užsienio kalbomis „Aš mokausi K.Griniaus progimnazijoje“

Lapkričio 21 d. progimnazijoje vyko rašinio konkursas užsienio kalbomis „Aš mokausi K.Griniaus progimnazijoje“. Jame dalyvavo 7- 8 klasių mokinių atstovai, kurie pasidalijo savo žiniomis apie įsimintinus renginius, padedančius suvokti demokratijos vertę šiandien.
Rašinio nugalėtojais anglų kalba tapo - Matas Rimkus, 7d kl. (mokytoja J. Ormerod) ,o rusų kalba Gabija Kravčuk, 8b kl. (mokytoja G.Zaiceva).
Konkursą organizavo ir pravedė mokytojos Vanda Valionytė ir Galina Zaiceva.

2019-11-24
val1 , val2 , val3 , val4
Pasitikėjimo mokosi inovacijų ir verslumo renginyje

2019-11-22 d. mūsų gimnazijos 7-8 kl. mokinių komanda: Ugnė Miliauskaitė, Žaneta Mickutė, Danielė Kačinskytė, Erika Lukošiūnaitė, Nikita Žurlova dalyvavo inovacijų ir verslumo renginyje "You can do it" , Erudito licėjuje. Renginys, skirtas 5-8 klasių mokiniams, sulaukė didžiulio susidomėjimo. Jame dalyvavo net 48 jaunųjų verslininkų komandos, kurios visą dieną ne tik intensyviai mokėsi, dirbo, sprendė įvairias socialines problemas, generavo idėjas, kūrė savo idėjų prototipus, bet ir turėjo intensyvią Pitch'ų sesiją, kurioje visais būdais stengėsi įrodyti, kad būtent jų idėja pati geriausia. Visoms grupėms labai padėjo konsultavę verslininkai, mentoriai. Mokiniams tokie renginiai suteikia daugiau pasitikėjimo, leidžia išbandyti viešo kalbėjimo, idėjų generavimo subtilybes. Tai leidžia pasireikšti kūrybiškumui, įgyvendinti savo tikslus. Labai džiaugiamės, kad dalyvavome šiame renginyje, kad galime prisidėti prie mokinių verslumo idėjų skatinimo, pačios Verslumo dvasios skleidimo.
IT ir Ekonomikos mokytoja Vaida Valiuvienė

2019-11-24
Rokas 1 , Rokas 2
Šaunuolis, Rokai!

Sveikiname 1e klasės mokinį Roką Ramanauską respublikinio pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių projekto ,,Gyvenu Lietuvoje“ laureatą.
Mokinys su savo mama sukūrė ir pristatė parodai foto pasakojimą apie Anykščių kraštą.
1e kl. mokytoja Laimutė Šaulienė

2019-11-22
1e1 , 1e2 , 1e 3 , 1e.4
Atvirų durų diena Juozo Vitkaus inžinerijos batalione

Lapkričio 20 d. 1e klasės mokiniai dalyvavo Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vykusioje atvirų durų dienoje, kurios metu susipažino su Lietuvos kariuomenėje naudojama ginkluote ir technika, išbandė jėgas karinėse estafetėse. Mokiniai apžiūrėjo karinį šarvuotį, pasėdėjo tikrame sraigtasparnyje, išbandė metalo ieškiklius, susipažino su kinologais ir jų auklėtiniais "išminavimo" šunimis, vaišinosi kareiviška koše ir arbata.
1e klasės mokytoja Laimutė Šaulienė

2019-11-21
kan1 , kan2
ĮSPŪDINGA ŠEŠTOKŲ SAVAITGALIO KELIONĖ

Ankstų rudens rytą 6a ir 6c su auklėtojomis Rita ir Janina išsiruošė į kelionę po kaimyninę Latviją. Pirmiausia keliavome į Holivudą ,t. y., į "Cinevilos" kino miestelį, kuris traukia ne tiki Latvijos, bet užsienio kino kūrėjus. Jame nufilmuotas didelio populiarumo sulaukęs filmas "Rygos sargybiniai". Į šį miestelį prieblandoje užklydęs praeivis net nesuabejotų jo tikrumu: autentiško dydžio pastatai, dailiais, įvairius istorijos laikmečius primenančiais fasadais, atrodo kaip tikri, o ir užsukus į vidų nustebina puikus jų įrengimas. Vaikštant Cinevillos gatvėmis galima sutikti ir Antrojo Pasaulinio karo kareivių, ir viduramžiškais drabužiais vilkinčių damų, o istorijos mėgėjų akį traukia autentiškos karinės technikos kolekcija, „didvyriškai tarnavusi" filmuojant kovų scenas. Ekskursija su kino miestelio gidu, žavios nuotraukos, na, ir, žinoma, filmavimasis. Smagiai ir kūrybingai praleidome laiką.
O po to - į Jūrmalą, ten papietavę, o kai kurie ir nusipirkę suvenyrų, keliavome į Latvijos sostinę.
Pradėjome ekskursija po Rygos senamiestį. Rygos senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Istorinio Rygos centro architektūroje savo pėdsakus palikę visi Rytų Europai būdingi architektūros stiliai - nuo gotikos iki moderno, o išlikę XIX a. mediniai pastatų kompleksai šiandien yra viena unikaliausių vertybių. Pamatėme Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - "Trijų brolių" namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas - "Juodagalvių" gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, "namą su katinu". Ir, aišku, užsukome į „Laimos“ saldainių parduotuvę – parvežti namiškiams lauktuvių.
Kelionė pratutino ne tik įspūdžiais, bet ir puikiais potyriais bei pažintimi su mūsų artimiausia kaimyne – Latvija.
Rita Kanaukienė, lietuvių kalbos mokytoja
Foto Rugilės ir Ievos iš 6c

2019-11-20
3A
Trečiokų iniciatyva

Susipažįstant su natūraliais audiniais, mokiniai pasiūlė pristatyti savo mėgstamiausius drabužius. Vaikai ne tik pasipuošė savo mėgstamais rūbais, bet ir pateikė daug naudingos , įdomios informacijos apie natūralių medžiagų gamybą, drabužių paskirtį, maldos tendencijas.
3a klasês mokytoja Nijolė S.

2019-11-19
zai1
Vyko raiškaus skaitymo konkursas rusų ir vokiečių kalbomis

Šiandien, lapkričio 18d. mūsų progimnazijoje įvyko skaitovų konkursas "Poezija vaikams - 2019" (rusų - vokiečių k.). Dalyvavo 6 - 8 kl. mokiniai. Diplomus laimėjo:
Erika Rudakaitė 7B
Matas Pečiulis 6A
Deimantė Jodkauskaitė 6C
Kristina Ščiglinskaitė 6A
Ugnė Makarskaitė 7B (vok. k.)
Kiti mokiniai bus apdovanoti padėkomis.
Ruošė mokytojos: V. Celišienė, G. Zaiceva, A. Veiverienė

2019-11-18
bor1 , bor2
Adas Borotinskas- Respublikinio skaitovų konkurso, skirto Maironio gimtadieniui, I turo nugalėtojas

Lapkričio 16 dieną į Maironio lietuvių literatūros muziejų susirinko gražus būrys 1-12 klasių skaitovų iš Lietuvos mokyklų. Kiekvienas mokinys skaitė du kūrinius: vieną privalomą, kitą- pasirinktinai. Adas deklamavo E. Mieželaičio „Čia Lietuva“ ir G. Adomaitytės prozos kūrinį. Po septynių ilgų konkurso valandų buvo paskelbti I turo nugalėtojai. Vienas iš jų mūsų mokyklos mokinys Adas Borotinskas iš 7b (mokinį ruošė lietuvių kalbos mokytoja Rita Kanaukienė).
Sveikiname. Finalinis turas vyks 2019 m. lapkričio 30 dieną, šeštadienį, 10 val.
Rita Kanaukienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

2019-11-18
ga1 , ga2 , ga3 , ga4 , ga5 , ga6
Mano šviesa tavo delne - Tavo šviesa mano delne

Tolerancijos dieną tema „Mano šviesa tavo delne - Tavo šviesa mano delne“ Kazio Griniaus progimnazija paminėjo vesdama veiklas, skirtas daugiakultūriškumo ugdymui.
Įvairios veiklos vyko visą savaitę. Per etikos pamokas 5-8 klasių mokiniai dirbdami integruotai, aiškinosi, ką kiekvienam reiškia žodis „tolerancija“. Per dailės pamokas mokiniai piešė Tolerancijos švyturius. Kiekvienas mokyklos mokinys dalyvavo akcijoje atnešdamas po žvakelę instaliacijai „Tolerancijos švyturys“, kurią parengė priesalyje, vadovaujami dailės mokytojos R. Juknevičiūtės.
Tik dalindamiesi ir pažindami savo tautos istoriją, kitų tautų papročius, mokomės apie save ir tampame geresniais, turtingesniais.

Rusų kalbos mokytoja Galina Zaiceva

2019-11-16
viktorinoje , Viktorinoje1
Tarpdalykinė septintokų viktorina „Integruotoji matematika"

Lapkričio 14 d. Viktoro Kuprevičiaus progimnazija klegėjo nuo miesto septintokų balsų- vyko tarpdalykinė viktorina „Integruotoji matematika". Renginyje dalyvavo mūsų progimnazijos, Simono Daukanto progimnazijos, Šančių daugiafunkcinės mokyjlos, J.P. Vileišių, Milikonių ir Viktoro Kuprevičiaus progimnazijų septintokai. Mokiniai skaitė pranešimus, dalyvavo įdomioje viktorinoje. Džiaugiamės savo progimnazijos komanda „Lietmatukai" (Smiltė B., Liepa S., Patrikas M. ir Ugnius. L.), laimėjusia trečiąją vietą viktorinoje.
Mokytojos Janina Prosevičienė, Zita Dobilaitienė

2019-11-15
Mados infekcija , Infekcija , Infekcija 3
,,Žalia mados infekcija‘‘

Lapkričio 14 d. Kauno Algio Žikevečiaus saugaus vaiko mokykloje vyko renginys ,,Žalia mados infekcija‘‘. Renginio metu dalyviai pademonstravo savo sukurtus galvos apdangalus, vyko foto konkurso ,,Lietuvos vaistiniai augalai‘‘ paroda, vaistažolių arbatų degustacija, svečiavosi mokslinis šou ,,Atradėjas‘‘, kurie drauge su mokiniais atliko įvairius eksperimentus, pagamino ledus, vaišino visus dalyvius.
Mūsų mokyklai atstovavo pirmos klasės mokytojos Laimutės Šaulienės keturių mokinių komanda ir antros klasės keturių mokinių komanda ( mokytojos: Aušra Kepežinskienė, Anna Jankauskienė, Danutė Kūlokienė). Už aktyvų dalyvavimą mokiniai buvo apdovanoti Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus padėkos raštu, o antrokų komanda laimėjo prizą už originalų ir stilingą galvos apdangalo dizainą.
Pradinio ugdymo mokytoja Danutė Kūlokienė

2019-11-15
grteam
Progimnazijos mokinių verslo bendrovė „GRINTEAM“ nominuota „Už socialiai atsakingą verslą“

2019-11-11 vyko Kauno miesto mokyklų Jaunųjų bendrovių (toliau – JB) mugė-konkursas „Startuolių mugė“, skirta Tarptautinei verslumo savaitei. Mugės- konkurso tikslas - tikslas – ugdyti mokinių verslumą, skatinti mokinių jaunųjų bendrovių plėtrą Kaune, lavinti mokinių analitinį mąstymą, skatinti mokinius savo veiklą planuoti, dirbti komandoje bei priimti svarbius sprendimus. JB varžėsi dėl geriausios mokslo metų Kauno miesto mokinių Jaunosios bendrovės vardo. JB buvo vertinamos ne tik už gerą gaminio arba paslaugos idėją, bet ir už veiksmingą darbą, vadybos strategiją, bendrą supratimą apie verslą, savo veiklos bei komandos pristatymą bei gebėjimą pritaikyti žinias ir patirtį.

Konkurse dalyvavo progimnazijos jaunoji bendrovė „GRINTEAM“ ir laimėjo nominaciją „Už socialiai atsakingą verslą“.

IT, ekonomikos mokytoja Vaida Valiuvienė

2019-11-14
ram1 , ram2
8A KLASĖS MOKINĖ GABIJA TYSLIAVAITĖ DALYVAVO TAPYBOS DARBŲ KONKURSE „SPALVOS IR VAIZDUOTĖS GALIA“

Lapkričio 8 dieną Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete vyko 5-12 klasių mokinių respublikinis tapybos darbų konkursas „Spalvos ir vaizduotės galia“. Šiame konkurse dalyvavo po dvidešimt mokinių keturiose amžiaus grupėse: 5 -6 kl., 7-8 kl., 9-10 kl., 11-12 kl. Mūsų mokyklai atstovavo 8a klasės mokinė Gabija Tysliavaitė. Mokinė kūrė tapybos darbą su pasirinktais daiktais. Mokytojai, lydėję mokinius, dalyvavo 4 valandų užimtumo programoje tapybos, grafikos, tekstilės, stiklo srityse.Konkurso aptarimas ir laureatų apdovanojimo šventė vyks lapkričio 19 dieną.
Parengė dailės ir technologijų mokytoja Ramunė Juknevičiūtė

2019-11-12
Krikštynos1 , Krikštynos2 , Krikštynos3 , Krikštynos 4
Pirmokų krikštynos

Jau daugiau, kaip du mėnesius pirmokėliai keliauja į mokyklą. Jie vis drąsiau rašo raideles, tiksliau skaičiuoja, dėlioja skiemenuką prie skiemenuko. Mokykloje juos sutinka ir palydi ne tik mokytoja, bet dažnai padrąsina, pamoko, pataria, kai reikia net sudrausmina koridoriuje sutikti draugai. Kas jie?
Ir štai vieną rytą, besimokančių vaikų rimtį, sudrumsčia garsus beldimas į duris. Įžengusieji į klasę iškart vaikų pasidomi - ir jie nori būti mokinukais. O kodėl gi ne?
Pasakos personažais apsirengę draugai kviečia vaikus susirikiuoti ir žengti paskui juos. Nejauku žengti įkandin ,,ginkluotų sargybinių”, lįsti tamsiu tuneliu. Bet, sėkmingai įveikus užduotis, prieš vaikus atsivėrė ,,Mokslo ir žinių karalystės“ vartai. Juos pasitiko rūmų šeimininkai - karalius ir karalienė. Šie vaikus kvietė išbandyti jėgas jų karalystėje. Jie turėjo parodyti, ką mokykloje jau išmoko. O karalienės ir karaliaus pasiuntiniai buvo negailėstingi pirmokams – prašė atlikti įvairiausias užduotis.
Ir karalystės rūmuose pirmokėliai triūsė išsijuosę – rašė žodelius, skaičiavo, žaidė, sportavo, turėjo net pasaką inscenizuoti, o atpažinę gyvūnus, pasinaudodami IKT, galėjo stėbėti jų gyvenimą laisvėje. Sunkiausia – taisykių menėje, kur ,,krikštatėviai“ ir karalius supažindino su gražaus ir gero elgesio taisyklėmis. Vyresnieji draugai ragino jas pakartoti, įsiminti ir prisiekti.
Pirmokai, sėkmingai atlikę užduotis ir išgyvenę išbandymus, pridėję ranką prie širdies, priėmė neoficialią priesaiką. Jie buvo pašlakstyti Mokslo ir Išminties nektaru0, paskelbti tikrais mokiniais ir apdovanoti dovanėlėmis.
Tikime, kad ,,krikštatėvių“ padovanotas mokslo ir žinių simbolis - pelėda, tupėdama klasės kamputyje, akylia akimi ne tik stebės pirmokėlio pastangas, bet, nutūpusi ant suolo, paguos nuliūdusį, padrąsins sutrikusį, pašnibždės suklydusim ar net patars, padės įveikti sutiktas kliūtis. O, apsilankiusi mokinio namuose, papasakos kaip leido laiką ten.
Lai draugų, ant saldžių dovanų, padovanoti žodžiai: ,, Pasistenk išlikti geras Mokinys, tobulėk, siek tikslo, drąsiai ženk pirmyn!„ išsipildo.
Sėkmės, Pirmokai – Kauno Kazio Griniaus progimnazijos Mokiniai!
Mokytojos Rita Aleksandravičienė ir Birutė Mineikienė

2019-11-11
ram2 , ram1
8C KLASĖS MOKINĖS ŪLOS ŠALIŪNAITĖS TAPYBOS DARBUI - GRAND PRIX

2019 m. lapkričio 6 d. 14 val. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vyko Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-12 klasių mokinių tapybos, fotografijos, žemės meno projekto – plenero „Pajausk rudenį. Ženklai ir atspindžiai Kauno tarpukario architektūroje“ laureatų apdovanojimas.
Pagrindinį prizą „GRAND PRIX“ šiame konkurse laimėjo mūsų mokyklos 8c klasės mokinė Ūla Šaliūnaitė (dailės mokytoja Ramunė Juknevičiūtė). Mergaitė guašo technika nutapė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus pastatą (arch. V. Dubeneckis ir K. Reisonas) iš Putvinskio gatvės pusės. Pastatas pavaizduotas kontrastingų rudeniškų spalvų fone. Komisijos nuomone, šis darbas gali būti rudens plenero plakatas ar užsklanda. Toks apdovanojimas yra naujiena rudens plenere -projekte, nes paprastai yra skiriamos trys prizinės vietos keturiose amžiaus grupėse tapybos srityje ir tiek pat apdovanojimų skiriama fotografijos srityje. Grand prix skiriamas visų amžiaus grupių ir visų technikų geriausiam darbui. Labai džiaugiamės Ūlos pasiekimais ir linkime jai sėkmės kūryboje. Konkurse dalyvavo, ir apdovanotos padėkos raštais 8c klasės mokinė Gerda Keblaitė (mokyt. R. Juknevičiūtė), 8b kl. mokinės Goda Vyšniauskaitė ir Viktorija Kazakevičiūtė (mokyt. R. Jazerskienė).
Parengė dailės ir technologijų mokytoja R. Juknevičiūtė

2019-11-09
Kvapai , Kavapų edukacija 2
Edukacinis užsiėmimas kvapų namuose "Aromama"

Lapkričio 7d. 2a klasės mokiniai dalyvavo kvapų namų "Aromama" edukaciniame užsiėmime. Mokiniai susipažino su nuostabiais augaliniais kvapais. Laboratorijoje, išsirinkę savo mėgstamiausius kvapus, patys pasigamino lūpų balzamus ir kambario kvepalus.
Dėkojame Evios mamytei už padovanotą nuostabiai kvapnią edukaciją.
Parengė 2a klasės mokytoja Aušra Kepežinskienė

2019-11-08
zie1 , zie2 , zie3 , zie4
Aplink pasaulį per 90 minučių

7A klasės mokiniai vyko į edukacinę programą „Aplink pasaulį per 90 min.“, ji vyko Kauno Zooparke, Megoje.
Mokiniai turėjo galimybę pamatyti, paglostyti, bei pašerti daug jiems žinomų ir įdomių gyvūnų. Tokių kaip: surikatos, šikšnosparniai, vėžliai, ožiai, nykštukinis ežys ir kiti. Labai patiko švelnučiai šikšnosparniai. Jie maitinasi vynuogėmis ir noriai jas ėmė iš rankų. Įvairiaspalvės papūgos, taip pat drąsiai čirškė ir maitinosi iš rankų. Mums patiko, nes daug sužinojome apie gyvūnų gyvenimo būdą, mitybą, įdomybes, galėjome juos liesti ir pajusti jų charakterį.

Parengė 7a klasės mokinė Ieva Kvedaravičiūtė

2019-11-04