Advento kojinaitės 1 , Advento kojinaitės 2
Kalėdinė akcija „Advento kojinaitės”

„Gerumo dėžės“, skirtos mažomis dovanėlėmis pradžiuginti vėžiu sergančius vaikus, iškeliavo „geriesiems nykštukams“, skirstantiems dovanėles „Advento kojinaičių“ akcijoje.
Ačiū mūsų bendruomenės „geriesiems nykštukams“, kuriantiems onkoligoniukams šviesesnes Kalėdas drauge su Mamų unija...
Šviesių ir jaukių šv. Kalėdų!

2019-12-23
kla1 , kla2 , kla3 , kla4 , kla5
Pas Kalėdų senelį į Trakus

Gruodžio 19d. 5c ir 5d mokiniai keliavo pas Trakų Kalėdų Senelį. Kelionė traukinuku, žaidimai ir dainos su Kalėdų seneliu užbūrė Kalėdų dvasia. Kalėdinė nuotaika lydėjo ir gaminant saldainius šokolado fabrike, nuostabą kėlė nepakartojamo grožio šokoladinės skulptūros. Puikios nuotaikos ir pilni įspūdžių grįžome namo, linkėdami visiems Linksmų Kalėdų.
Mokytojos Zita Dobilaitienė ir Jolita Kačinskienė.

2019-12-20
kaci5 , kaci4 , kaci3 , kaci2 , kaci1
5c klasės mokiniai išbandė savo anglų kalbos žinias

Vėlyvą gruodžio 18d popietę, 5c klasės mokiniai išbandė savo anglų kalbos žinias, pasitikėjimą savimi ir drąsą, dalyvaudami tarptautiniame projekte 'Gingerbread Stem'. Mokiniai pristatė savo šalį, miestą bei pačių pastatytą meduolinių namelių miestelį Kanados bei Amerikos mokykloms iš Floridos ir Pietų Karolinos. Mokiniai išklausė kitų šalių pristaymus, turėjo galimybę užduoti ir atsakyti į įvairius klausimus.
Mokytoja Jolita Kačinskienė

2019-12-18
ramuny
ŠEŠTOKAI, AGNĖ KAVALIAUSKAITĖ IR GERDAS JANUŠKEVIČIUS RESPUBLIKINIO FLORISTINIŲ DARBŲ PARODOS - KONKURSO „ŽIEMOS PUOKŠTĖ 2019“ - LAUREATAI

Gruodžio 5 d. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje vyko respublikinė floristinių darbų paroda – konkursas „Žiemos puokštė 2019“. Konkurso tema: „Sukurk Kalėdinę puošmeną“. Parodos – konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: A grupė 5-8 klasių moksleiviai pristatė Kalėdinį atviruką tema „Linksmų Šventų Kalėdų!“. Vyresnieji mokiniai kūrė Advento vainiką, profesinių mokyklų moksleiviai kūrė Kalėdinę floristinę kompoziciją, skirtą interjerui dekoruoti. Visose amžiaus grupėse buvo skirtos trys prizinės vietos ir įvairios nominacijos. Mūsų mokyklos mokiniai Agnė Kavaliauskaitė ir Gerdas Januškevičius sukūrė floristinį atviruką „Elnias devyniaragis, kuris apdovanotas diplomu už originalius kompozicinius sprendimus. Abu mokiniai apdovanoti Kauno miškų inžinerijos kolegijos prizais ir diplomais. Mokinius konkursui parengė dailės mokytoja R. Juknevičiūtė
Parengė dailės ir technologijų mokytoja R. Juknevičiūtė

2019-12-18
gr5 , gr4 , gr3 , gr2 , gr1
Septintokai graviravo juodu sluoksniu padengtą aukso, sidabro spalvos foliją

Gruodžio 13 dieną 7b ir 7d klasės traukinuku linksmai keliavo į Vilnių. Vilniaus dailės muziejuje ( Chodkevičių rūmuose) dalyvavome edukaciniame užsiėmime ,,Didžioji gatvė“, sužinojome daug įdomių faktų apie rotušę, kuri nuo seno buvo miesto centras. Čia šurmuliuodavo ne tik turgūs, bet buvo vykdomos ir bausmės. Rotušėje lankėsi daugybė žymių asmenybių – nuo imperatoriaus Napoleono iki Vilniuje apsigyvenusio gydytojo J.Franko, kuris dirigavo rotušėje grojusiam orkestrui. Praktinėje dalyje graviravome juodu sluoksniu padengtą aukso, sidabro spalvos foliją, kurioje įamžinome didikų herbų simbolius.
Vėliau aplankėme Kalėdų eglutę Katedros aikštėje, pasivaikščiojome po senamiestį.
7b klasės auklėtoja Nijolė Grikietytė
7d klasės auklėtoja Asta Kuginenė

2019-12-18
bras1 , bras2 , bras3
TAUTINIŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVO ,,ŽOLYNĖLIAI“ REPETICIJA – VAKARONĖ

Vis dar trumpėja dienos ir ilgėja vakarai. Aplinkui tamsu ir niūru. Bet, kai šalia šeima, draugai, ta tamsa virsta šviesa, kuri šildo ir šviečia. Taip atsitiko ir progimnazijos šokėjams ir jų artimiesiems. Mažųjų šokėjų judesio pasaka ,,Varlė karalienė“ išsklaidė rudens darganas, nors trumpam skatino pamiršti kasdienius darbus ir rūpesčius. Jų šokio, žaidimų, ratelių ir mankštos derinys, atkartojo gražios pasakos siužetą. Jaunučių, mažųjų ,,Žolynėlių“, pirmasis nedrąsus, bet tvirtas žingsnelis stabdė gražius prisiminimus, džiugias akimirkas – džiaukimės ir gėrėkimės čia ir dabar. Kaipgi kitaip, kai šalia vyresnieji draugai - rodantys gražų pavyzdį jaunėliams. Ir šį kartą jie buvo greta – drąsūs, pasitikintys savimi. Į tą gėrio pasaulį mus nuvedė jaunių pasirodymo-šokio pynės.
Po vaikų pasirodymų sekė ,,mokymai tėveliams“ – šokėjai juos mokė savo rodytus žaidimus, ratelius. Nors ir po darbų, gal ir pavargę, bet tėveliai noriai su savo atžalomis ėjo žaisti. Kas su mamyte, kas su tėveliu, močiute, seneliu ar broliuku, sesute sukosi – visi džiūgavo buvimu gėrio pasaulyje.
Džiaugiamės ir linkime sau, kuo dažniau būti artimųjų gražių akimirkų apsuptyje. Lai ,,Rudens vakarai kartu su šeima draugų būryje“ primena protėvių tradicijas. Tegul lietuvių šokis, žaidimas, ratelis gyvuoja ne tik senolių prisiminimuose.

„Žolynėliai“ Birutė Mineikienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

2019-12-16
Šiltieji1 , Šiltieji2 , Šiltieji3
„Šiltieji" penktadieniai

...nuo jų progimnazijoje pasklinda kakavos kvapas, jaukumo, bendrystės, aukojimo ir šviesaus švenčių laukimo dvasia...
Mokinių taryba kantriai dirba, stengiasi pastebėti kiekvieną, atėjusį ne tik pasimėgauti kakava, arbata, bet ir nusiteikusį aukoti, kad vargstančiųjų būtis būtų skaidresnė...
Jaukaus visiems švenčių laukimo...

2019-12-13
Edulandas , Edulandas 2
Linkėjimai iš Edulando

Progimnazijoje nuo spalio mėn. kiekvieną penktadienį organizuojamas Edulando STEAM būrelis. Šiuose užsiėmimuose vaikai atlieka eksperimentus, konstruoja, mokosi programuoti, STEAM dirbtuvėlėse iš įvairių priemonių sukuria naudingus ir smagius daiktus.

Kartu įkvėpdami vaikus pažinti ir suprasti mokslo ir technologijų pasaulį, Edulandas STEAM būrelyje subūrė vaikų grupę. Šiuos užsiėmimus veda patyrusi Edulando STEAM ir robotikos mokytoja Emilija Sizovaitė.

Džiaugiamės, kad visi kartu galime patraukliai ugdyti mokinių XXI amžiaus kompetencijas: loginį, kritinį ir kūrybinį mąstymą, mokymosi mokytis gebėjimus, problemų sprendimo, bendravimo ir bedradarbiavimo, emocinį intelektą, išradingumą ir smalsumą.
VšĮ „Edulandas“ komanda

2019-12-13
Rumšiškės , Rumšiškės 2
Kalėdinis renginys Rumšiškėse

Gruodžio 12d. 2a ir 2b klasių mokiniai vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų, kur dalyvavo edukaciniame renginyje „Atvažiavo Kalėda". Senovinėje gryčioje, susėdę prie ilgo stalo, mokiniai susipažino su senovės lietuvių kūčių papročiais, skanavo tradicinių valgių, o sulaukę Kalėdos, žaidė adventinius žaidimus. Apdovanoti dovanomis, važinėjosi karieta po muziejaus teritoriją.
Kupini įspūdžių ir su lauktuvėmis grįžome į namus - pasiruošę laukti šventų Kalėdų.

Parengė pradinių klasių mokytojos A. Kepežinskienė ir A. Jankauskienė

2019-12-13
Saug1 , Saug2
Teisinių žinių viktorina „Būk saugus"

Kai kalendoriaus lapelis persivertė į gruodį, prasidėjo pats tamsiausias metų mėnuo. Kaip tik šiuo laikotarpiu tamsias, niūrias dienas norisi pripildyti dėmesio kitiems, dalytis prasmingu laukimu, dalyti savo širdelių šilumą, pabūti drauge, pavakaroti su artimaisiais. Adventas – ramaus laukimo metas, bet tai visai nereiškia, kad mes turime sėdėti ir nuobodžiauti. Progimnazijos mokiniai kuria darbelius, atvirukus, dovanėles, eglutės žaisliukus, mokosi liaudies žaidimų, advento giesmių, kalba apie tai, kaip svarbu draugauti, atleisti, paguosti, padėti kitiems, dalyvauja kalėdinėje akcijoje ,,Advento kojinaitės“. O trečiokai surado laiko net pasiruošti teisinių žinių viktorinai ,,Būk saugus“. Šauniai bendraujant ir bendradarbiaujant 3b, 3c, 3e klasių mokiniai išsirinko tvirtą, patikimą ir stropią komandą, kurie dalyvavo atvirų durų dienose ir susipažino su policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų darbo specifika, pamatė naudojamas specialiąsias priemones, ginklus, esamą gaisrų gesinimo ir gelbėjimo techniką. ,,Griniukai“ stropiai atliko namų darbus – ne tik pasiruošė viktorinai, bet nupiešė piešinį ,,Aš saugus“, sukūrė ir pristatė svečiams ir komisijai eiliuotą prisistatymą su saugaus eismo ir elgesio kelyje taisyklėmis.
Komanda, įgijusi naujų ir tvirtų žinių, patarė ir klasės draugams saugiai elgtis įvairiose situacijose, papasakojo, kaip būti saugiems likus vieniems namuose, būnant kieme, pakeliui į mokyklą ir joje, kaip padėti draugui ištikus nelaimei. Skatino ir mokė kitus būti drausmingais, ištikus nelaimei skambinti telefonu 112.
Geros teorinės ir praktinės žinios, kruopščiai atlikti namų darbai, susitelkimas, darbštumas lėmė, kad komanda tapo antros vietos nugalėtoja. Trečiokai įrodė, kad moka dirbti komandoje, yra išradingi, įgijo dar daugiau teisinių žinių, socialinių įgūdžių. Grįžo mokiniai apdovanoti padėka už šaunų pasirodymą viktorinoje „Būk saugus“, atminimo dovanėlėmis ir saldžiais prizais. Tikimės, kad viktorinos metu įgytos, pakartotos saugaus elgesio žinios padės išvengti netikėtų situacijų, skatins atsakomybę ir sąmoningumą.
Sveikiname ir didžiuojamės savo trečiokais.

Mokytojos R. Aleksandravičienė, O. Asevičienė, R. Cylikienė

2019-12-12
kl1 , kl2 , kl3 , kl5
„GRINTEAM“ dalyvavo Kalėdinėje jaunųjų bendrovių Startuolių mugėje

2019-12-07 mūsų progimnazijos komanda „GRINTEAM“ dalyvavo Kalėdinėje jaunųjų bendrovių Startuolių EXPO2019, Vilniaus Rotušėje, Vilniuje. Ekonomikos mokytoja Vaida valiuvienė

2019-12-11
Komet.1 , Kosmet/2
Paskaita mergaitėms

Aktualiais mergaitėms odos priežiūros klausimais Kauno kolegijos kosmetologijos ketedros dėstytoja Indrė Buslienė skaitė paskaitą.
Paskaitos technologijų pamokų metu klausėsi 5e ir 8 a klasės mergaitės.
Technologijų mokytoja Jagita Vaičiulienė

2019-12-11
MT1 , MT2 , MT3 , MT4 , MT5
MT vakaras- naktis mokykloje

Šeštadienis, 10 val. ryto. Mokinių taryba kątik baigė darbą ir pramogas, formuodami komandą, mokydamiesi, linksmindamiesi ir dalindamiesi įspūdžiais...
Vakaras ir naktis mokykloje prabėgo lyg akimirka: LMS (Lietuvos moksleivių sąjunga, ačiū!!!) mokymai, vakarienė, nuveiktų darbų ir veiklų apžvalga, naujokų krikštynos, dainos, krepšinis, slėpynės, žaidimai, šokiai, filmas, pašnekesiai, trumpas snūstelėjimas, pusryčiai, tvarkymosi darbai, refleksija - visas tai „ištirpdė" penktadienio vakaro, nakties ir šeštadienio ryto laiką...Smagu, kad savo brangaus laiko su MT nepagailėjo ir jau baigę mūsų progimnaziją buvusieji MT nariai: Mantas, Domas, Ema, Elvinas.
Visiems liko daug įspūdžių, patirčių ir didelių planų drauge. Šauni progimnazijos Mokinių taryba!
Dir. pav. ugdymui Lina Jurevičienė

2019-12-07
ka1 , ka2 , ka3 , ka4 , ka5 , ka6
Kauno maisto pramonės ir prekybos centre mokiniai rišo ir puošė meduolinius namelius

Gruodžio 2 dieną 5c klasės mokiniai, dalyvavo Kalėdinėje edukacijoje. Kauno maisto pramonės ir prekybos centre mokiniai rišo ir puošė meduolinius namelius.
Klasės auklėtoja Jolita Kačinskienė

2019-12-02
Advento pradžia
Lietuva ir mokykla laukia šv.Kalėdų

Miestų pagrindinėse aikštėse sužibo eglutės...
Gruodžio 2 d. ryte Advento žvakelės šviesa į progimnazijos Didžiąją salę sukvietė pradinukus. Tikybos mokytoja Aušrinė, muzikos mokytoja Aistė ir ketvirtokai gražiais Adventiniais linkėjimais ir daina pakvietė mokyklos bendruomenę prisijungti prie Mamų unijos organizuojamos gerumo akcijos ,,Adventinė kojinaitė".
Kviečiame visus mokyklos bendruomenės narius prisidėti prie šios akcijos ir palikti sunkiai sergantiems vaikams savo dėmesio dalelę.
Ketvirtų klasių mokytojos

2019-12-02
Emociukai
Išvyka pas draugus ,,Emociukus‘‘

,,Emociukų‘‘ būrelio mokiniai nutarė pasikviesti mus, 2c ir 1 b klasės mokinius, į A. Žikevičiaus saugaus eismo mokyklą ir kartu paminėti Draugo dieną.
Pirmokai dalyvavo viktorinoje apie naminius gyvūnus. Reikėjo atsakyti , kaip reaguoja šuo arba katė į tuos pačius šeimininko veiksmus , atsakyti į viktorinos klausimus. Antrokams teko atsakinėti ne tik į viktorinos klausimus ,bet buvo pakviesti išbandyti jėgas ,,Protų mūšyje. Mokiniams labai patiko užduotys. Jie buvo pasiskirstę į komandas. Draugiškai pasitarę, pasitelkę savo patirtį, per patirtus jausmus, priimdavo atsakymo variantą . Laimėję ir pralaimėję, visi dalyviai, gavo dovanėlių.Tada buvo pakviesti pasivaišinti saldumynais, sultimis.Ši diena praleista su mielais ,,emociukais‘‘ paliko šiltus jausmus.Esam dėkingi už pakvietimą ,,Emociukų‘‘ būrelio vadovei Nijolei.
Mokytoja Danutė Kūlokienė

2019-12-02
Vibr.1 , Vibr 2
Kūrybinis- edukacinis projektas,,Vibracija: interaktyvi menų laboratorija‘‘

Projekte, kuris vyko Kauno choreografijos mokykloje, dalyvavo 1 a, 2c, 3 b klasės mokiniai. Jie galėjo skirtingose meninėse erdvėse, pasinaudodami jiems duotu planu- orietavimosi priemone, susipažinti ir patys išbandyti šokio, dailės, literatūros muzikos ir kitus vizualiuosius menus. Projekto dalyviai tapo kuriamo produkto dalimi, lavino savo emocinį intelektą, kūrybiškumą, susipažino su įvairiomis meno formomis, eksperimentavo su pasirinktomis spalvomis, džiaugėsi gautu rezultatu, šoko ir linksminosi su visais dalyviais.

Mokytojos Danutė Kūlokienė, Rita Aleksandravičienė

2019-12-02
bor1 , bor2
Ado kūrybinė pergalė

Adas Borotinskas (7b kl.) tapo Respublikinio skaitovų konkurso, organizuoto Maironio lietuvių literatūros muziejaus ir skirto Maironio gimtadieniui paminėti, nugalėtoju! Šiandien buvo išrinkta 10 geriausių Lietuvos skaitovų nuo 1-osios iki 12-osios klasės, vienas jų mūsų progimnazijos mokinys Adas Borotinskas ( rengė mokytoja Rita Kanaukienė) . Adas pasirinko rimtus kūrinius: iš poezijos: E. Mieželaitis „Čia Lietuva“, o iš prozos – G, Adomaitytė „ Jei būtų mano valia“...
Pasveikinkime Adą, juk smagu, kai sekasi !
Rita kanaukienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

2019-12-01