Konferencija
Progimnazijos komanda BMT konferencijoje

Progimnazijos komanda šiandien dalyvavo Besimokančių mokyklų tinklo organizuotoje Kauno miesto 5-11 klasių mokinių konferencijoje „Tarpukario Lietuvos asmenybės". Jono ir Petro Vileišių mokykloje plenariniame konferencijos posėdyje 7b klasės mokiniai: Adas B., Liepa K., 7c kl. mokinys Nedas G., ir 5 a kl. mokinys Gediminas G. skaitė pranešimą „Mūsų pareiga žinoti, atminti, perduoti ateities kartoms“, kuriame pristatė dr. Kazį Grinių kaip asmenybę, vaidybinėje pranešimo dalyje atskleidė istoriją, už kurią J. ir K. Griniai apdovanoti Pasaulio tautų teisuolių medaliu. Mokinius ruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rita Aleksandravičienė ir istorijos mokytoja ekspertė Lina Kostiukovienė.
Didžiuojamės savo mokyklos komanda, parengusia ir pristačiusia pranešimą ypač profesionaliai.

Direktoriaus pav. ugdymui Lina Jurevičienė

2020-02-27
koronl1 , koronl2
Kas yra naujasis koronavirusas?

Aktuali informacija

2020-02-27
health
NUO VIRUSŲ APSAUGO ELEMENTARI HIGIENA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas atkreipia dėmesį į asmens higieną, kaip vieną iš infekcijų kontrolės priemonių.

Kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo taisyklės:
• Kosint ar čiaudint, būtina užsidengti burną ar nosį su vienkartine nosine, nusisukti.
• Jei nosinės nėra kosėti ar čiaudėti į drabužius, kurie nekontaktuos su atvira ranka ir veiks kaip oro filtras (į alkūnės linkį, skverną).
• Neužsidengti burnos ar nosies delnu.
• Nosiai valyti ar išsišnypšti naudoti vienkartines nosines, jas panaudojus išmesti į šiukšlių dėžę ir nedelsiant nusiplauti rankas.
• Nekosėti ir nečiaudėti kitų žmonių draugijoje (išeiti į kitą vietą).
• Neiškvėpti oro į kito žmogaus pusę.
• Sveikas asmuo, atsidūręs kito asmens kosėjimo ar čiaudėjimo zonoje, turėtų nuo jo pasitraukti, trumpam sulaikyti kvėpavimą.
• Nepamirškime dėveti medicininę kaukę, jei kosėjame ir čiaudime, kad sulaikytme su lašeliais viruso pasklidimą aplinkoje. Nepamirškime pakeisti kaukę nauja kuomet dėvima tampa drėgna. Vienkartinių kaukių pakartotinai nenaudokime.
• Panaudotas kaukes, servetėles ir kitas medžiagas išmesti ir nedelsiant nusiplauti rankas.
• Kad virusas nepatektų į sveiką organizmą, neliesti akių, nosies ir burnos nesnusiplovus rankų.
• Bendri rankų higienos reikalavimai (plovimas) - prieš valgymą, po tualeto ir kontakto su gyvūnais, jų išskyromis.
• Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60% alkoholio.

Patalpų higienos taisyklės:
• Kuo dažniau vėdinti patalpas.
• Kuo dažniau valyti patalpas drėgnuoju būdu.

Saugaus atstumo laikymasis:
• Didžiausią galimybę užsikrėsti virusinėmis ligomis gali žmonės, esantys iki 1 metro atstumu nuo sergančio. Todėl reikia kiek įmanoma stengtis, laikytis didesnio nei 1 m atstumo vieniems nuo kitų.
• Tikslinga riboti susirinkimų ir asmeninių susitikimų skaičių, pirmenybę teikti bendravimui telefonu ir kitomis ryšio priemonėmis. Patartina vengti socialinių ir religinių ritualų, kurių metu gali būti liečiamasi prie įtariamų ligonių arba jų liečiamų daiktų.

2020-02-27
Gvidas
Puikus Meninio skaitymo konkurso rezultatas

4a klasės mokinys Gvidas B. dalyvavo Kauno miesto trečiųjų - ketvirtųjų klasių mokinių Meninio skaitymo konkurso II-ajame etape. Sveikiname sėkmingai pasirodžius konkurse ir iškovojus laimingąjį „bilietą" į III - jį etapą.
Pradinio ugdymo MM Vilija Ivanovienė

2020-02-26
konf1 , konf2
Kovo 5 dieną mūsų mokykloje vyks Respublikinė mokinių,mokytojų ir bibliotekininkų konferencija

Žmogus iš prigimties yra skirtas bendrijai ir gimęs gyventi kartu su kitais”.(Aristotelis)
Konferencijoje dalyvaus 7-10 klasių mokiniai,mokytojai,bibliotekininkai. Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms ir Mokyklų bendruomenių metams paminėti.Į renginį atvyksta ir lektorės Reda Kiselytė, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bibliotekos vedėja, lituanistikos centro vadovė. Taip pat Daiva Šarkanauskaitė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus vaikų literatūros skyriaus vedėja.
Kviečiame ir mūsų mokyklos mokytojus aktyviai dalyvauti!
Rengėjų vardu mokytoja Rita Kanaukienė

2020-02-23
jar
Miesto ir rajono kūrybinių darbų parodos- konkurso "Mano kraštas- Lietuva" nugalėtojos Neda Šartutė I vieta ir Eglė Binevičiūtė II vieta

Sausio 08d. – vasario 13d. Kauno Vaikų ir Moksleivių laisvalaikio rūmuose vyko miesto ir rajono mokyklų kūrybinių darbų paroda- konkursas " Mano kraštas- Lietuva ".
Mokinės kūrė tema Mano kraštas- Lietuva. Mūsų mokyklos mokinės 5-8 kl. kategorijoje:
Neda Šartutė 5d klasė I vieta ir Eglė Binevičiūtė 5d klasė II vieta.(Mokytoja Rasa Jazerskienė}
Mokinės apdovanotos prizais, diplomais
Taip pat kūrybinius darbus parodoje eksponavo Smiltė Valivonytė 5d klasė ir Diana Urbonavičiūtė 5d klasė. .(Mokytoja Rasa Jazerskienė}
Parengė Rasa Jazerskienė

2020-02-21
tuc1 , tuc2 , tuc3 , tuc4 , tuc5 , tuc6 , tuc7
Tolerancijos ugdymo centrai dalinosi patirtimi

Vasario 13 d. progimnazijos Tolerancijos ugdymo centro komanda vyko į Veršvų gimnaziją, kur vyko Gerosios patirties sklaidos renginys, jame dalyvavo K.Griniaus progimnazijos ir Veršvų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centruose projektines veiklas vykdantys mokytojai ir mokiniai. Renginio metu susirinkusius bendruomenės narius pasveikino gimnazijos direktorius Žilvinas Damijonaitis, palinkėjo sėkmingo bei turiningo bendradarbiavimo.
Aktų salėje buvo pristatytos dvi gyvenimiškos istorijos: „Pirmą kartą paragautas šokoladas“ pagal S.Abramovičiaus bei J.Zilbergo knygą „Išgelbėti bulvių maišuose“ ir vaidybinė miniatiūra „Šekelis – Eretz Izrael“ pagal A.Karpinovičiaus knygą „Paskutinis Vilniaus pranašas“.
Antroje renginio dalyje progimnazijos mokytojai Rita Aleksandravičienė, Idalija Braškytė, Nijolė Grikietytė, Gintarė Dromantaitė ir mokiniai dalyvavo patirčių apsikeitimo diskusijoje. Diskusijos metu Kazio Griniaus progimnazijos mokytoja Rita Aleksandravičienė pasakojo apie jos vadovaujamos teatro studijos įsitraukimą į tolerancijos ugdymo veiklas, pristatė savo pastatytų spektaklių scenarijus, mokytoja Gintarė Dromantaitė akcentavo muzikos kūrinių svarbą vaikų ugdymui, mokytojos Idalija Braškytė ir Nijolė Grikietytė pristatė jų vykdytų integruotų pamokų idėjas. Veršvų gimnazijos etikos mokytoja Ginta Junelienė pristatė gimnazijos teatro studijos grupę ir paruoštą vaidybinį etiudą apie toleranciją, o TUC koordinatorė Diana Murauskienė papasakojo apie centro veiklos kryptis, vykdytus ir vykdomus projektus, išleistus leidinius, bendradarbiavimo naudą. K.Griniaus progimnazijos pavaduotoja ugdymui bei TUC koordinatorė Edita Rabizaitė ir Veršvų gimnazijos TUC koordinatorė Diana Murauskienė paskatino mokytojus ir mokinius dalyvauti diskusijoje, pasidalinti savo gerąja patirtimi, numatyti bendras projektines veiklas.

2020-02-21
Bitutė
Iššūkis priimtas

Kauno miesto mokyklų 1-8 klasių mokiniai dalyvavo kūrybinių darbų konkurse ,,Bitutė‘‘. Konkurso tikslas - priimti iššūkį pagrindinės žurnalo ,,Bitutė‘‘ herojės įvaizdžiui sukurti, atnaujinti mums visiems pažįstamą žiedadulkių rinkėją ir medaus gamintoją - Bitutę. Iššūkis buvo piimtas su dideliu džiaugsmu. Konkurse dalyvavę moksleiviai nekantriai laukė atsinaujinusio žurnalo,,Bitutė‘‘. Kiek džiaugsmo suteikė atnaujinto žurnalo ,,Bitutė‘‘ viršelis, ant kurio puikavosi mūsų - Kazio Griniaus progimnazijos 2 c klasės mokinės Tėjos P. sukurta pagrindinė herojė - Bitutė. Konkurso I turo nugalėtojai bus apdovanoti metine žurnalo prenumerata.
Skelbiamas konkurso II turas, kuriame moksleiviai vėl gali piešti, rašyti rašinį, balsuot už labiausiai patikusi I turo nugalėtoją.
Mokytoja Danutė Kūlokienė

2020-02-20
stan1 , stan2
Krepšinio turnyras Vasario 16 paminėti

Vasario 12 d. mokykloje fizinio ugdymo mokytojai organizavo tarpmokyklinį 7–8 klasių krepšinio turnyrą Vasario 16-ajai paminėti.
1 vieta: Kazio Griniaus progimnazija
2 vieta: Dainavos progimnazija
3 vieta: Tado Ivanausko gimnazija.
Komandos apdovanotos taurėmis, naudingiausi turnyro žaidėjai mūsu komandoje:
Vytautas Žygas – MVP,
Matas Menkevičius,
Elvinas Sakalauskas,
Matas Svirka.
Komandos treneris Šarūnas Stanionis

2020-02-14
Vas , Vas.1
Spalvinga šventinė diena

Ši diena progimnazijoje buvo ne mažiau ryški ir spalvinga, nei mūsų lietuviška trispalvė... Mokiniams - triguba šventė: norisi švęsti „širdelių“ dieną, beprasidedančias atostogas ir artėjančią Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną.
Rytas progimnazijoje nuteikė šventiškai - daugelis mokinių atėjo pasipuošę trispalvės spalvų drabužiais, atributika, širdelėmis... Mokinių taryba nusprendė rengti kitokias, nei kasmet, šventės paminėjimo formas: mažiausiųjų -1-4 klasių mokinių laukė diskoteka, kurioje patys buvo ir šokėjais, ir kūrėjais, ir dalyviais, penktokai pertraukos metu dainavo meilės dainas su savanore Barbara (iniciatyva Barbaros ir mokytojos Jolitos), o 6-8 klasių mokiniams buvo suorganizuotos mini orientavimosi varžybos, kuriose kiekviena klasė draugiškai, pagal užuominas turėjo atlikti užduotis ir gauti trijų spalvų širdeles meilės žodžiams Lietuvai užrašyti ir suklijuoti didelėje meilę šaliai simbolizuojančioje širdyje. Viena iš paskutiniųjų užduočių - jungtinėmis klasių komandomis sukurti ketureilį, kurį drauge suskanduos, ar sudeklamuos direktoriaus kabinete, tuo pačiu, pasveikindami artėjančios prasmingos Lietuvai šventės proga. Kūrybingi mūsų mokiniai...džiugino gražūs ketureiliai. Direktorius mokinius pasveikino, šiek tiek „paegzaminavo“ ir palinkėjo prasmingai lietuviškai švęsti, o po to saugiai ir turiningai pailsėti mokinių atostogų metu...Tokia šiandien šventiška diena prabėgo progimnazijoje.
Prasmingos Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos visiems! Su artėjančia švente!

2020-02-14
cyber
II vieta saugesnio interneto diena 2020 // CYBERteens renginyje

2020-02-11 d. pajungę kūrybinę vaizduotę, sproginėjančią motyvaciją, šokome į kibernetinį pasaulį Ž A L G I R I O A R E N O J E! Projekto S A U G E S N I S I N T E R N E T A S iniciatoriai, bendradarbiaudami su socialinių inovatorių bendruomene Change MakersON, S A U G E S N I O I N T E R N E T O D I E N Ą Lietuvoje paminėjo kitaip! Net 20 komandų buvo pakviestos priimti vieną iš 6 iššūkių ir kartu su ekspertais užkurti tikrą saugaus interneto idėjų generatorių renginyje Saugesnio interneto diena 2020 // CYBERteens!
20 atrinktų komandų iš skirtingų mokyklų pasidalino 6 skirtingus iššūkius ir tarsi tikri detektyvai narpliojo tamsiausias nesaugaus interneto problemas. Viso renginio metu kiekviena komanda aktyviai siekė savo tikslo: mokėsi iš tikrų nesėkmės istorijų, dalyvavo socialiniame detektyve, o išmokę kūrybinio dizaino – taikė žinias savo idėjos kūrime. Net 3 valandas renginio dalyviai pasinerė į kūrybines dirbtuves: su daugiau nei 30 ekspertų pagalba jie pasirinktinai kurė neįtikėtinų inovacijų koncepcijas nuo internetinių programėlių iki edukacinių pabėgimo kambarių.
Mūsų progimnaziją atstovavo 7d klasės mokinės: Žaneta Mickutė, Ugnė Miliauskaitė, Gabija Važgėlaitė ir Milda Černiūtė, IT mokytoja Vaida Valiuvienė ir užėmė II vietą.

2020-02-12
kan1 , kan2 , kan3
KNYGA MŪSŲ PASAULYJE – MŪSŲ KULTŪROS VEIDRODIS

Taip vadinosi Respublikinė metodinė-praktinė bibliotekininkų, mokytojų ir mokinių skaitymo skatinimo konferencija, kuri vyko vasario 5 dieną Kauno Martyno Mažvydo progimnazijoje. Mūsų progimnaziją atstovavo komanda 7b klasės mokinių : Matas Bukauskas, Kipras Kliučinskas, Liepa Kurienytė ir Žemyna Kubiliūtė. Juos parengė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rita Kanaukienė .
Liepa ir Žemyna dirbo kūrybinėje dirbtuvėje „Kaip žodis virsta vaizdu“, iliustravo Justino Marcinkevičiaus eilėraštį, kurį vėliau pristatė aktų salėje. Matas ir Kipras dalyvavo kūrybinėje dirbtuvėje „Dalijamės skaitymo patirtimi“, ten pristatė Ilonos Ežerinytės knygą (dalyvaujančią geriausios paaugliams knygos 2019 rinkimuose) „Skiriama Rivai“.
Konferencijoje dalyvavo ir mūsų progimnazijos bibliotekininkė Danguolė Gudonavičienė.
Mokiniai džiaugėsi, kad ne tik bendravo su knygą gerbiančiais savo bendraamžiais, dalijosi patirtimi, kūrybingai bendravo, bet ir įgijo naujų bendravimo ir bendradarbiavimo bei kūrybingumo kompetencijų.
Rita Kanaukienė, lietuvių kalbos mokytoja.

2020-02-06
tuc1 , tuc2
TUC kviečia į premjerą – spektaklį „Šekelis – Eretz Izrael“

Kviečiame į spektaklį „Šekelis – Eretz Izrael“, pagal apsakymą, parašytą litvako – iš Lietuvos kilusio žydų tautybės rašytojo Abraomo Karpinovičiaus.
Renginys – spektaklio premjera vyks progimnazijoje, vasario 11 d., pradžia – 9.45 val. Spektaklio režisierė Rita Aleksandravičienė, muziką parinko Gintarė Dromantaitė, šokį sukūrė Idalija Braškytė, medžiagą inscenizacijai parinko Nijolė Grikietytė. Apie pinigų istoriją pasakos ir monetų kolekciją pristatytas Sigitas Nefas ir 8 d klasės mokiniai.

2020-02-06
Augdamas kuriu
Respublikinis konkursas ,,Augdamas kuriu, tave kartu kviečiu"

Mokant vaikus saugaus eismo, ypač svarbu, kad suaugusieji rodytų tinkamą pavyzdį ir padėtų suprasti kelių eismo taisykles. Vaikai kitaip suvokia eismo aplinką nei suaugusieji. Todėl reikėtų pabandyti pažvelgti vaiko akimis.
Vasario 5 dieną, vyko aštuntasis Respublikinis konkursas ,,Augdamas kuriu, tave kartu kviečiu". Konkurso tema buvo ,,Saugus eismas". Kadangi, konkurso tema buvo apie saugų eismą, tai baigiamasis renginys vyko KRASTA AUTO BMW - Kaunas. Šiame konkurse dalyvavo mūsų mokyklos 2b klasės mokinys Tautvydas Kr. su mama.
Jie pristatė tiriamąjį darbą ,,Saugus eismas įvairiu paros metu". Tautvydas tapo laureatu, apdovanotas diplomu ir atminimo dovana.
Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname laimėtoją.
Parengė pradinio ugdymo mokytoja A. Jankauskienė

2020-02-06
vv1 , vv2 , vv3 , vv4
Griniukai pristato savo verslo idėjas eXpo 2020

2020-02-06 d. Vilniuje Litexpo parodų rūmus salę šturmavo Jaunųjų bendrovių Sostinės eXpo 2020! 50 jaunųjų bendrovių varžosi tarpusavyje, pristatydamos savo verslo idėjas. Dalyvaujame ir mes Kauno Kazio Griniaus progimnazijos jaunoji bendrovė „Grinteam“.
Ekonimikos ir verslo mokytoja Vaida Valiuvienė

2020-02-06