jev1 , jev2 , jev3
Į progimnaziją atvyko savanoris Evgeny Andreev

Rugsėjo 28 d., po dviejų savaičių praleistų karantine, į progimnaziją atvyko savanoris Evgeny Andreev. Evgenijų pasitiko administracija, mokytojų bei mokinių atstovai. Tik įžengus į mokyklą, vaikinui teko įrodyti savo sportinius sugebėjimus bei atkartoti jam rodomus fizinius pratimus. Vėliau mokiniai pasveikino Evgenijų rusų kalba bei pristatė progimnaziją. Likusią dienos dalį savanoris bendravo su mokiniais, kurie džiaugėsi nauju draugu.

  Jolita Kačinskienė

2020-09-29
nij1 , nij2 , nij3 , nij4 , nij5
Mokiniai pagerbė holokausto aukų atminimą padėdami akmenėlį (pagal žydų tradiciją) prie masinės kapavietės paminklo

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido atminimo diena. 7c klasės mokiniams etikos pamoka vyko netoli mokyklos esančiame VII forte, kur II pasaulinio karo pradžioje buvo sunaikinta virš 3 tūkstančių žydų tautybės žmonių, daugiausia kauniečių. Mokiniai aplankė muziejaus ekspoziciją, pagerbė aukų atminimą padėdami akmenėlį (pagal žydų tradiciją) prie masinės kapavietės paminklo.

Etikos mokytoja N.Grikietytė

2020-09-29
spelling bee
Sveikiname mokyklą atstovavusius mokinius Patriką ir Saulę

Rugsėjo 25d. Aleksandro Puškino gimnazijoje vyko anglų kalbos konkursas „Spelling Bee 2020“. Sveikiname mokyklą atstovavusius mokinius Patriką Miceiką 8c kl.mokinį užėmus III prizinę vietą ir Saulę Cikanavičiūtę 6a kl.mokinę įgijus patirties ir užėmus IV vietą. Mokinius kuravo ir karštai palaikė anglų kalbos mokytoja Asta Kuginienė

2020-09-28
mindful
Kviečiame į dėmesingumo lavinimo užsiėmimus, skirtus penktokams

Progimnazija  gavo Kauno miesto savivaldybės  finansavimą NVŠ veikloms ir  pradeda vykdyti projektą “Dėmesingumo lavinimo laboratorija” , kurio veiklos skirtos sėkmingesnei 5 klasių mokinių adaptacijai, savijautai mokykloje gerinti.   Įsisąmoninimu grįstos metodikos (Mindfulness) įgauna vis didesnį paplitimą pasaulyje ir Lietuvos mokyklose. Jos taikomos medicinoje, psichologijoje, sporte, kariuomenėje, versle ir be abejo vaikų ir paauglių švietimo bei ugdymo sistemoje. Šiuo metu atliekami tyrimai rodo, kad taikant įsisąmoninimu grįstas metodikas vaikams ir paaugliams jos yra naudingos ir efektyvios. Taikant šias technikas galima gana greitai ir veiksmingai pagerinti vaikų ir paauglių dėmesio koncentraciją, atmintį, emocinę savireguliaciją ir elgesio planavimą, gebėjimą susikaupti ir atsipalaiduoti, socialinius įgūdžius, miego kokybę, negatyvių emocijų ir elgesio valdymo įgūdžius. Taikomos praktikos ir įsisąmonintų judesių technikos sumažina bendrą ir specifinį nerimastingumą, pagerina miego kokybę, pailsėjimo jausmą, nuotaiką ir gebėjimą atgauti jėgas.  Stiprėja mokinių savęs suvokimas, priėmimas ir pasitikėjimas savimi bei savęs efektyvumo jausmas.

Programą sudaro  5 savaičių užsiėmimai po du kartus per savaitę (antradieniais ir ketvirtadieniais) , pradžia 17.30, vyks mokykloje. Mokiniai  skirstomi į dvi grupes po 15 vaikų, siekiant užtikrinti  dalyvių sveikatą ir saugumą.

Užsiėmimai  yra nemokami.   Kviečiame registruotis. Įvadiniai susitikimai mokinių tėvams/globėjams/ rūpintojams yra planuojami  2020 09 24 18.00  val.  ir 2020 10 01 18.00 val.

Vietų skaičius (šiam rudeniui) yra ribotas. Apie atrankos rezultatus ir įvadinių susitikimų laiką  informuosime Jūsų pateiktu el. paštu.

Registracijos anketa https://bit.ly/35Uc8fA

2020-09-21
corona2
Ką daryti jei Jūsų vaiko ugdymo įstaigos darbuotojui ar mokiniui patvirtinta COVID-19 liga?

Svarbi informacija.

2020-09-20
corona1
Kaip elgtis jei Jūsų vaikui patvirtintas Covid 19?

Svarbiausia informacija apie

koronavirusą (COVID-19)

2020-09-20
cpov
Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas turėjo sąlytį su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga

Informacija tėvams, globėjams, rūpintojams.

2020-09-20
sta
COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencija ugdymo įstaigose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas, atsižvelgdamas į tebesitęsiančią valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės ir nepalankią epidemiologinę situaciją Kauno apskrityje, atkreipia mokinių ir jų tėvų dėmesį į sveikatos saugos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) priemones Kauno apskrities savivaldybių administracinių teritorijų ugdymo įstaigose, prasidedant 2020/2021 mokslo metams.

Rekomendacijos tėvams:

 1. Draudžiama išleisti vaikus į mokyklą jeigu:
  1.  Jūsų vaikui pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ar turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);
  2. turėjo sąlytį su sergančiu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) asmeniu, ir jiems yra paskirta privaloma izoliacija;
  3.  kurie buvo išvykę į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktą šalį ir iš kurios sugrįžus privaloma 14 dienų izoliacija.
 2. Nepamirškite, kad mokinių lydėjimas į mokyklas yra ribojamas. Rekomenduojama atsisveikinti su palydėtu mokiniu prie įėjimo į mokyklą lauke.
 3. Į rugsėjo pirmosios šventę rekomenduojama mokinį atlydėti ne daugiau, kaip vienam asmeniui.
 4. Vadovaukitės ugdymo įstaigos vadovo nustatyta vidine tvarka ir nurodymais, susijusiais su COVID-19 (koronaviruso infekcijos) prevencija ugdymo įstaigoje.
 5. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingų klasių mokiniams gali būti skiriami skirtingi įėjimai į mokyklos patalpas, skirtingas klasių/srautų grupavimas siekiant maksimaliai išvengti skirtingų amžiaus grupių/klasių kontakto tarpusavyje.
 6. Gali būti pakoreguotas mokyklos darbo, pamokų ar pertraukų laikas, tvarkaraščiai.
 7. Maitinimas neorganizuojamas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys mokiniai.
 8. Maksimaliai išnaudojamos galimybės pamokas, grupines veiklas organizuoti lauke, lauko klasėse.
 9. Esant poreikiui, bet kuriuo metu pamokos gali būti pradėtos organizuoti nuotoliniu būdu.
 10. Jeigu Jūsų vaikui ugdymo proceso metu pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), šie mokiniai kuo skubiau turi būti paimti iš ugdymo įstaigos, konsultuojamasi su karštąją koronaviruso linija 1808 arba susisiekiama su šeimos gydytoju.
 11. Aprūpinkite mokinį nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis (toliau – kauke). Išmokykite teisingai naudoti šią priemonę:
 • kaukė turi dengti nosį ir burną;
 • negalima liesti kaukės išorinio paviršiaus arba palietus būtina nusiplauti rankas;
 • neviršyti vienkartinių kaukių dėvėjimo laiko.
 1. Kitos virusų plitimą ribojančios priemonės išlieka tokios pačios, kaip ir naudojantis viešuoju transportu, lankantis renginiuose, prekybos centruose ar kitose viešo susibūrimo vietose:
  1. dažnas rankų plovimas;
  2. nesant galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojami rankų dezinfekantai;
  3. kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas;
  4. saugaus atstumo laikymasis arba kaukių dėvėjimas.

Rekomendacijos mokiniams:

 1. Dažnai plaukite rankas skystu muilu.
 2. Nesant galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojami rankų dezinfektantai.
 3. Kosėdami ar čiaudėdami prisidenkite vienkartine nosine, rūbo skvernu arba alkūnės linkiu.
 4. Jeigu pamokų metu pasijutote blogai, nedelsiant informuokite mokytoją.
 5. Dėvėkite kaukes viešajame transporte, mokykliniame autobuse, prekybos centruose ir kitose viešojo susibūrimo vietose, o mokykloje - bendrose patalpose, kuriose vienu metu susitinkate su kitos klasės ar srauto mokiniais.
 6. Laikykitės saugaus 2 m. atstumo nuo kitų klasių/mokinių srauto.
 7. Išmokite pasisveikinti nesiliesdami prie kito asmens.

 

2020-09-20
Saugūs
,,Ar apsaugosime vienas kitą, labai priklauso nuo kiekvieno mūsų"

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius kreipiasi į mokyklų vadovus, mokytojus, mokinius, jų tėvus ir visus didelės švietimo bendruomenės narius. 

Kreipimąsi skaitykite čia

2020-09-11
boar
Pradėjome 2020/2021 mokslo metus

Šiandien pradėjome mokslo metus. 

2020-09-01