meras Bel
Progimnazijos mokytojai ir mokiniai skaitmeninio raštingumo kompetencijas ugdys užsienio šalyse

2021 rugsėjo 27 d. Kauno Kazio Griniaus progimnazijos atstovai: progimnazijos direktorius S. Šimanauskas,  direktoriaus pavaduotoja ugdymui E. Rabizaitė, projekto koordinatorė A. Kuginienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė  V. Valiuvienė  dalyvavo susitikime  Turkijos Balikesir miesto savivaldybėje. Susitikime su miesto meru ir jo patarėjais buvo apsvarstytos Kauno Kazio Griniaus progimnazijos, kitų šiame projekte dalyvaujančių šalių mokyklų ir šio miesto  mokyklų  bendradarbiavimo galimybės organizuojant mokinių ir mokytojų mainus.  Susitikime dalyvavęs  miesto merijos vadovas pabrėžė, kad mokytojų ir mokinių mainų programos ne tik plečia kultūrinį, istorinį akiratį,  bet ir prisideda prie  abiejų  miestų ryšių plėtros keičiantis pasiekimais ir inovacijomis švietimo sektoriuje.

Susitikimo metu buvo pristatytas Eramsmus+ projekto  IPA mokytojų ir mokinių mobilumo tvarkaraštis. Jo laikantis  Kauno Kazio Griniaus progimnazijos mokytojai ir mokiniai skaitmeninio raštingumo gebėjimus   ugdyti  galės Turkijoje, Portugalijoje, Italijoje ir Ispanijoje. Gausų besimokančiųjų mokytojų ir mokinių būrį progimnazija priims ir Kaune lapkričio mėnesį. 

2021-09-30
Algo 1 , Algo 2 , Algo 3
Patvirtintas atskiras algoritmas, leidžiantis lanksčiau vertinti susidariusią situaciją, maksimaliai išlaikant tiek ugdymo tęstinumą

Esant kontaktui ugdymo įstaigoje, sprendžiant dėl izoliacijos, patvirtintas atskiras algoritmas, leidžiantis lanksčiau vertinti susidariusią situaciją, maksimaliai išlaikant tiek ugdymo tęstinumą, tiek švietimo procese dalyvaujančių asmenų saugumą.

2021-09-27
eisen1 , eisen2
Grupė mūsų mokyklos septintokų dalyvavo „Atminties kelio“ eisenoje

Rugsėjo 23 – ioji – Lietuvos žydų genocido ir aukų atminties diena, todėl kaip ir kasmet buvome pakviesti prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“. Šiemet minime 80 metų nuo Holokausto Lietuvoje pradžios.

Grupė mūsų mokyklos septintokų vyko į Vilnių ir dalyvavo minėjime Rūdninkų aikštėje, „Atminties kelio“ eisenoje, traukiniu vyko į Panerius ir pagerbė aukų atminimą Panerių memoriale. Mokiniai padėjo akmenėlius su žuvusiųjų vardais prie paminklo Holokausto aukoms atminti.

Seimo pirminininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savo kalboje paminėjo prezidentą ir pasaulio teisuolį Kazį Grinių, kuris II pasaulinio karo metu kartu su žmona Kristina gelbėjo žydus.

Renginyje kalbėjo ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, seimo narys Emanuelis Zingeris, Izraelio, Vokietijos, JAV ambasadoriai, skambėjo „Klezmer Klanger Vilna“ atliekamos žydų dainos jidiš kalba.

Etikos mokytoja Nijolė Grikietytė

2021-09-27
Algoritmas, leidžiantis vertinti susidariusią situaciją

Esant kontaktui ugdymo įstaigoje, sprendžiant dėl izoliacijos, patvirtintas atskiras algoritmas, leidžiantis lanksčiau vertinti susidariusią situaciją, maksimaliai išlaikant tiek ugdymo tęstinumą, tiek švietimo procese dalyvaujančių asmenų saugumą:

https://www.facebook.com/Nacionalinisvisuomenessveikatoscentras

2021-09-24
bet1 , bet2 , bet3 , bet4 , bet5 , bet6 , bet7 , bet8
Programos „Erasmus+” projekto ,,The More You Know, the Better You Improve " susitikimas Portugalijoje su partneriais iš Italijos, Ispanijos, Turkijos, Graikijos, Portugalijos ir Lietuvos

Rugsėjo 6 –10 dienomis Portugalijoje, Vizėjuje Escola Secundaria Alves Martins mokykloje po metų pertraukos vyko pirmasis „Erasmus+“ projekto susitikimas. Kauno Kazio Griniaus progimnazijai atstovavo projekto koordinatorė Asta Kuginienė ir mokyklos direktorius Stanislovas Šimanauskas.

Projekto susitikimo metu apžiūrėjome priimančią mokyklą, aptarėme nuveiktus darbus, sudarėme tolimesnį veiklos planą, taip pat daug diskutavome apie iškilusius sunkumus ir būdus jiems įveikti, lankėmės miesto savivaldybėje, susitikome su miesto mere, dalyvavome nuotolinėje paskaitoje, kurios metu lektorius pasakojo apie saugų internetą, internetines patyčias ir diskusijoje- paskaitoje apie skaitmenines technologijas  įtakojančias mūsų gyvenimą, švietimą, tvarumo problemas.

Susitikimo šeimininkai projekto dalyviams buvo paruošę turiningą kultūrinę programą. Jos metu aplankėme Aveiros, Combros, Porto miestus.

Grįžome įgiję naujos asmeninės bei profesinės patirties, nusiteikę tolimesniam darbui.

 

Asta Kuginienė, projekto koordinatorė

2021-09-22
pol1 , pol2 , pol3
Erdvėlaivis Žemė. 8d mokosi fizikos KTU Fizikos fakulteto auditorijose

Mokslo populiarinimo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ šiais metais vėl pakvietė į daugybę renginių. Rugsėjo 17 d. 8 d klasės mokiniai  fizikos  mokėsi KTU Fizikos fakulteto auditorijose, stebėdami įdomiuosius fizikos eksperimentus, kurie leido giliau pažvelgti į šviesą, pamatyti, koks sudėtingas reiškinys yra šviesa ir kiek paslapčių neša baltas spindulys, kodėl žaibo kibirkštis nušviečia dangų akinančiai melsva spalva, kaip per atstumą sužimba  gyvsidabrio, neono  lempos, kaip šviesa panaikina šviesą, kas tie poliaroidai...

Rima Baltrušaitienė, 8d kl. auklėtoja

2021-09-20
eko1 , eko2 , eko3
8 d klasės mokiniai dalyvavo ekologinio projekto „Pokyčio taškas“ renginiuose

Rugsėjo 15 d. 8 d klasės mokiniai dalyvavo ekologinio projekto „Pokyčio taškas“ renginiuose. Mokiniai buvo pakviesti į Panemunėje, Vaidoto g.26 esantį seną namą, kurį  menininkai, puoselėjantys darnaus vartojimo, tvarumo ir aplinkos švarinimo idėjas, pasitelkę grupę bendraminčių, stengiasi prikelti antram gyvenimui. Menininkas Giedrius Bučas šiame name sugalvojo įrengti bendruomenės dirbtuvėles, kuriose žmonės,  pasinaudodami dirbtuvėlėje surinktais įrankiais ir medžiagomis galėtų prikelti daiktus antram gyvenimui. Mokiniai dalyvavo pokalbyje – diskusijoje ekologinėmis temomis, po to kibo į kūrybines veiklas.

Rima Baltrušaitienė, 8d klasės auklėtoja

2021-09-20
garso dirbtuvės
8 b klasė dalyvavo Garsinės reklamos dirbtuvėse

Kaip ir kiekvienais metais, mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, moksleivius pakvietė dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose. 8b klasės mokiniai panoro susipažinti su garso įrašų studija bei šiuolaikinėmis muzikos technologijomis, todėl pasirinko dalyvauti edukacijoje „Garsinės reklamos dirbtuvės“, kurių metu patys kūrė ir įrašinėjo reklamas bei linksmai leido laiką. Įgyta patirtis įdomi ir naudinga.

Muzikos mokytoja Gintarė Dromantaitė

 

 

2021-09-20
epist
50 − ojo Tarptautinio epistolinio konkurso atgarsiai...

Mūsų progimnazijos mokinės Evos Dovidonytės apdovanojimai pasiekė mano paštą vasarą, kada visi džiaugiamės taip lauktomis vasaros atostogomis. Negaliu nepasidalinti didele Evos kūrybine sėkme. Noriu pritarti Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui : „Linkiu nenustoti rašyti ir dalytis Tau ir pasauliui prasmingais dalykais ir žingsnis po žingsnio jį puošti dalele savęs.“

Rita Kanaukienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

2021-09-20
eduka1
7 e lankėsi Kauno kolegijos Menų akademijoje

 

Rugsėjo 16 d. 7 e lankėsi Kauno kolegijos Menų akademijoje ir dalyvavo edukacinėje programoje „Hieroglifų pasaulis: kelionė tušo keliu į Japoniją ir jos kultūrą“. 

Edukacijos metu mokiniai sužinojo, kaip atsirado japonų raštas, kuo ypatingos rašymo priemonės ir rašybos technika. Patys pabandė kuo tiksliau parašyti vieną ar kitą hieroglifą. Edukacijos pabaigoje visiems norintiems programos vadovė hieroglifais ant popieriaus pagaminto iš ryžių užrašė jų vardus.

Po trumpos pažinties su egzotišku japonų raštu vaikų akyse net gimtosios kalbos taisyklių gausa pasirodė kaip daug lengviau įkandamas riešutas.

Lietuvių kalbos mokytoja  Jurgita Žygienė

2021-09-20
erd1 , erdv2
7d klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje Kauno technikos kolegijoje

Prasidėjo rugsėjis, o su juo ir mokslo populiarinimo festivalio „Erdvėlaivis – Žemė“ renginiai ir edukacinės pamokos. Technikos laimėjimai, mokslo atradimai atvėrė mums duris į pasaulį, kur įmanoma ir galima viskas. Naujų pojūčių pasaulį šiandien atveria mokslas. Norint tai suprasti, reikia tirti ir eksperimentuoti. Rugsėjo 13 dieną 7d klasės mokiniai dalyvavo įdomioje edukacinėje pamokoje Kauno technikos kolegijoje. Pamokos metu, eksperimentuodami įsitikino, kad Žemė sukasi prieš laikrodžio rodyklę, išgirdo reaktyvinio variklio atsiradimo istoriją, kūrė fizikinius prietaisus. Mokiniai sužinojo, kaip fizika gali atnešti kosmosą į namus.

                                                                                7d klasės auklėtoja Z. Dobilaitienė

2021-09-14
stud
NVSC primena svarbiausius žingsnius mokykloje nustačius COVID-19 atvejį

Kaip elgtis mokykloje patvirtinus koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) atvejį ar nustačius, jog vaikas ar darbuotojas turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju – svarbiausi klausimai, į kuriuos atsakymus būtina pasikartoti tam, kad infekcijos išplitimo rizika mokyklų bendruomenėse būtų kuo mažesnė.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės,  visų – tiek švietimo bendruomenės, tėvų, tiek visuomenės sveikatos specialistų – tikslas vienas ir tas pats – kad vaikai būtų mokomi klasėse.

„Privalome dėti visas įmanomas pastangas, kad vaikai, sugrįžę į klases, jose ir pasiliktų ne mėnesį ir ne du. Tai tikrai įmanoma, tik, neabejotinai, reikia visų susitelkimo ir dėmesingumo. Visų pirma – pasiskiepyti ir suaugusiems, ir vaikams nuo 12-likos metų, kurie dar to nepadarė, taip pat neužmiršti prevencijos priemonių, sekti savo ir šeimos narių sveikatos būklę“, – sako D. Razmuvienė.

Epidemiologai primena atsakymus į dažniausiai iškylančius klausimus, kai COVID-19 liga patvirtinama vaikui.

Atsakymai tėvams

Ką daryti tėvams, kurių vaikui patvirtinta COVID-19?

Apie tai, jog vaikui diagnozuota COVID-19 liga vaiko tėvai visų pirma turėtų informuoti ugdymo įstaigą, kurią vaikas lanko, taip pat susisiekti su šeimos gydytoju.

Skaityti toliau 

2021-09-07
Rugsėjis
Sėkmingų mokslo metų!

 

Rugsėjo 1-osios akimirkos:

https://youtu.be/h3Y1LR9nNqs

2021-09-04