rjo1 , rjo2 , rjo3 , rjo4 , rjo5 , rjo6 , rjo7 , rjo8 , rjo9 , rjo10 , rjo11
5b klasėje laikinai apsigyveno monstrai, raganos, vaiduokliai, dingusios nuotakos

Paskutinį spalio penktadienį 5b klasės mokiniai atšventė „Halloweeną“. Mokiniai skaptavo moliūgus, puošė klasę ir patys dabinosi įvairiomis kaukėmis. Klasėje apsigyveno monstrai, raganos, vaiduokliai, dingusios nuotakos, zombiai ir kiti personažai.

Šventės metu vaikai pasakojo šiurpias istorijas, gaudė vaiduoklius, gamino mumijas ir pan.

Atostogas mokiniai pasitiko patyrę daug nuotykių, džiaugsmo ir pasilinksminę iš širdies.

5b klasės auklėtoja Ramunė Jokubauskienė

2021-10-29
dt1 , dt2
Gražią rudens popietę 6a klasė leido „Deadtown“ pramogų parke

Artėjant rudens atostogoms, artėja ir Helovino šventė. Taigi 6a klasės mokiniai ta proga šiandien lankėsi „Deadtown“  pramogų parke - vaiduoklių miestelyje, kur visus pasitiko įvairiausios keistos ir šiurpios būtybės. Vaikai aiškinosi miestelio paslaptis, Siaubo kambariuose akis į akį susitiko su baime, turėjo puikią galimybę pabendrauti nekasdieniškoje aplinkoje. 

Laikas prabėgo be galo smagiai ir įspūdingai.

6a klasės auklėtoja Dainora Žukauskienė

2021-10-28
hel1 , hel2 , hel3 , hel4 , hėl5
5d klasės „Heloviniška“ išvyka į „Deadtown“ nuotykių parką

Spalio 27d. 5d klasės mokiniai nusprendė pajausti adrenalino skonį ir taip atšvęsti Helovyno šventę. Mokiniai aplankė „Deadtown“ nuotykių parką, kuriame jų laukė keisčiausios „Halloweeno” būtybes: šmėklos, raganos, zombiai, troliai, goblinai ir kiti. Mokiniai išgirdo legendą kodėl šis nuotykių parkas buvo pavadintas „Deadtown” arba „Mirusiųjų miestu“; taip pat išvydo daugybę bauginančių ekspozicijų ir žinoma apsilankė siaubo kambariuose.

 Linksmi, pilni įspūdžių, patyrę daug nuotykių baigėme adrenaliną keliančią kelionę.

 

5d klasės auklėtoja Daiva Borovkovė

2021-10-27
sm1 , sm2 , sm3 , sm4 , sm5
Metodinis renginys vyko Laikrodžių muziejuje

Spalio 21 dienos popietę Socialinių mokslų, technologijų ir dailės metodinės grupės pirmininkė Rita Milkaitytė grupės narius pakvietė į metodinį renginį Kauno savivaldybės Ežerėlio girininkijos teritorijoje esantį privatų Laikrodžių muziejų. Muziejaus vadovas, laikrodžių kolekcininkas,  Vytautas Sinkevičius papasakojo, kad daugiausiai laikrodžių įsigijo sendaikčių turguose. Seniausiam kolekcijos laikrodžiui daugiau kaip 200 metų. Kai kurie jų atrodo kaip meno kūriniai, su piešiniais ar žmonių figūromis, išraižymais, pagražinimais. „Jei vienu metu suskambėtų visi mano laikrodžiai, turbūt sugriūtų namas“ – juokavo kolekcininkas. Teko ir mums išgirsti malonius laikrodžių skambesius. V. Sinevičius papasakojo ne tik apie laikrodžius, bet ir pasidalino prisiminimais iš gyvenimo tremtyje. Prasmingą metodinės grupės renginį muziejaus vadovas pabaigė palinkėjimu būti laimingais, nes laimingi žmonės laiko neskaičiuoja.

Parengė žmogaus saugos mokytoja  Roma Svigarienė

2021-10-27
kg1 , kg2 , kg3
Mokytojų ir mokinių grupė dalyvavo Erasmus+ KA229 projekto IPA veiklose Ispanijoje

2021m. spalio 18–22 d. Kauno Kazio Griniaus progimnazijos anglų kalbos mokytoja, projekto Erasmus+ KA229 IPA koordinatorė Asta Kuginienė, lietuvių kalbos mokytoja Dainora Žukauskienė ir keturios progimnazijos mokinės: V. Misevičiūtė , J. Kuginytė, S. Cikanavičiūtė, G. Rutavičiūtė, atstovavo mūsų mokyklai Ispanijoje.

Pirmąją dieną projekto dalyvius, atvykusius iš Portugalijos, Turkijos, Lietuvos, pasitiko Ksativa miesto meras. Susitikime su meru buvo aptarta projekto veiklų ir iniciatyvų nauda jame dalyvaujantiems mokiniams ir mokytojams.

Ksativa mokyklos SES LA Llosa de Ranes bendruomenė svetingai priėmė visus projekto atstovus, supažindino su šio mobilumo dalyviais, būsima programa, pristatė mokymosi erdves ir galimybes.

Mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo šios mokyklos organizuotose informacinių technologijų veiklose. Atlikdami užduotis, keliaudami, tyrinėdami Ispanijos vietoves, mokiniai turėjo puikią galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su kitų šalių mokiniais. Tokių veiklų metu ugdomos mokinių kultūrinė, pažintinė ir komunikavimo kompetencijos.

Projekto partnerių susitikimas baigėsi diplomų įteikimu ir susitarimu po mėnesio susitikti Lietuvoje. 2021 metais lapkričio 22–26 dienomis Kauno Kazio Griniaus progimnazijos mokytojų ir mokinių bendruomenė lauks projekto partnerių iš Ispanijos, Italijos, Turkijos ir Portugalijos.

Projekto koordinatorė Asta Kuginienė, lietuvių kalbos mokytoja Dainora Žukauskienė

2021-10-23
tyri
Kauno Kazio Griniaus progimnazija atrinkta dalyvauti atnaujinamų bendrųjų programų diegimo tyrime

Progimnazija su tyrėjų pagalba prisidės prie atnaujinamų bendrųjų programų projektų tobulinimo bei teiks rekomendacijas, kaip sėkmingai diegti atnaujintą turinį. Tyrimas, kuris prasidės spalį, truks iki 2022 m. balandžio mėnesio. Veiklos tyrimo tikslas – išanalizuoti kompetencijų ugdymo patirtis mokykloje ir sukaupti informaciją tolesniam atnaujintų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrųjų programų projektams tobulinti, mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, mokytojų kompetencijoms stiprinti bei suplanuoti kitas būtinas veiklas tinkamai pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrosioms programoms įgyvendinti. Tyrimo metu bus vertinamas mokytojų pasirengimas diegti kompetencijomis grįstą  atnaujintą ugdymo turinį, rengiami  siūlymai programų projekto tobulinimui, rekomendacijos mokyklų vadovams ir mokytojų profesiniam tobulėjimui.   

 Atnaujintas programas mokyklose planuojama diegti 2023 metais.

2021-10-22
gsd1 , gsd2 , gsd3 , gsd4 , gsd5 , gsd6
5d klasėje – Geros savijautos diena

5d klasės mokiniai dalyvavo „Geros savijautos“ programos užsiėmimuose „Geros savijautos diena“.  Psichologė – psichoterapeutė Asta Keruckė taikydama įvairius metodus, organizavo  tikslingas veiklas ir praktikas, kurios ugdė mokinių socialinius –  emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, plėtė gilesnį mokinių savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, priimti atsakingus sprendimus, stiprino vaikų psichologinį atsparumą, savivertę, skatino jų motyvaciją mokytis, akcentavo žmonių skirtumus bei gebėjimą priimti visus tokius kokie mes esame.

5d auklėtoja Daiva Borovkovė

2021-10-14
covid
Pajutę peršalimo simptomus likime namie

Per gripo sezoną, kurio metu stebimas sergamumo gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) pakilimas, sulaukiama pranešimų, kad vaikai ugdymo procese dalyvauja turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama sustabdyti COVID-19 ligos plitimą ir saugoti vaikų sveikatą, atkreipia tėvų ir ugdytojų dėmesį, kad vaikai, turintys ŪVKTI simptomų, neturi vykti  į ugdymo įstaigas. Primenama, kodėl tai yra svarbu.

 

Esant ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 ligos ir atėjus gripo sezonui svarbu, kad kontaktiniame ugdyme dalyvautų vaikai be ŪVKTI požymių, pvz., karščiavimo, kosulio, pasunkėjusio kvėpavimo ir pan.  Kai kurie tėvai nelaiko peršalimo liga, tačiau toks jų požiūris gali padėti infekcijai plisti bendruomenėje.

 

Ugdymo įstaigose dėl didelio vaikų skaičiaus ir vaikų bendravimo ypatumų yra palanki terpė plisti ir COVID-19 virusui. Pastarąjį mėnesį koronaviruso protrūkių daugiausiai fiksuojama ugdymo įstaigose, tačiau bendromis ugdymo įstaigų bendruomenių, tėvų ir visuomenės sveikatos specialistų pastangomis protrūkiai greitai suvaldomi ir jie pasibaigia apimdami mažesnį nei kituose sektoriuose užsikrėtusiųjų skaičių.

 

SAM primena, kad darželiai ir mokyklos prie įėjimo į ugdymo įstaigą tėvams (globėjams, rūpintojams), darbuotojams ir kitiems asmenims turi pateikti informaciją apie draudimą ugdyme dalyvauti vaikams, kuriems pasireiškia ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

 

Vaikai, kuriems pasireiškia ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į ugdymo įstaigą ar kitas žmonių susibūrimo vietas neturi būti vedami. Tais atvejais, kai vaikui pasireiškia ŪVKTI požymiai ir tėvams (globėjams, rūpintojams) kyla abejonių, ar tikrai vaikas esamos sveikatos būklės gali eiti į ugdymo įstaigą nekeldamas pavojaus užkrėsti savo grupės, klasės draugų, rekomenduojama registruoti vaiką pasitikrinti (atliekant COVID-19 testą) dėl COVID-19 ligos karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą adresu www.1808.lt. Dėl tolesnės vaiko sveikatos priežiūros rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju. Vaikų, turinčių pagal amžių teisę į skiepą (virš 12 m. amžiaus), tėvai raginami apsaugoti vaikus nuo klastingo viruso ir juos paskiepyti.

 

Teisės aktai, reglamentuojantys vaikų ugdymo procesą esant ekstremaliajai situacijai: 

Sprendimas dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų

Sprendimas dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų

 

 

 

SAM Spaudos tarnyba

 

2021-10-14
pass1 , pass2 , pass3 , pass4 , pass 5
5b klasės mokiniai ugdė pasitikėjimą savimi

Spalio 13 dieną Kauno Kazio Griniaus progimnazijos 5b klasės mokiniai dalyvavo ŠMM Geros savijautos programoje „Kaip patikti sau ir pasauliui?“.

Vaikai visą dieną skyrė emocijų pažinimui, pasitikėjimo savimi ugdymui, analizavo savo baimes, kurios trukdo siekti tikslų ir priimti tinkamus sprendimus.

5b klasės auklėtoja Ramunė Jokubauskienė

2021-10-13
pran1 , pran2
Progimnazijos mokinės dalyvavo miesto mokyklų piešinių konkurse „Šv. Pranciškus – gyvūnų globėjas“ skirtame gyvūnų globos dienai

Spalio mėnesį progimnazijos mokinės dalyvavo miesto mokyklų piešinių konkurse „Šv. Pranciškus – gyvūnų globėjas“ skirtame gyvūnų globos dienai.

Už puikius darbus diplomais  apdovanotos Gabija Giedraitytė 6b klasė, Patricija Starkevičiūtė 7d klasės mokinė  (mokytoja R. Jazerskienė) ir diplomu apdovanota Laura Pranskūnaitė 7c klasės mokinė (mokytoja R. Juknevičiūtė).

Padėkos už dalyvavimą skirtos mokinėms: E. Reivytei, A. Meilutytei 6b kl., G. Koregaitei, E. Kniukštaitei, N. Šartutei,  K. Sakovičiūtei 7d kl. (mokytoja R. Jazerskienė) ir G. Nėgėlytei  5a kl., L.Lukauskaitei, V. Zakarevičiūtei  5e kl., M. Paliušytei, R. Petrauskaitei  7c kl., S.Galdikaitei  7a kl. (mokytoja R. Juknevičiūtė)

Džiaugiamės!

Parengė dailės mokytoja R. Jazerskienė

2021-10-12
Saugus vaikas
Pirmokų saugumui

Kaip įprasta, mokslo metų pradžioje pirmųjų klasių mokiniai buvo pakviesti apsilankyti A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje. Pamokų metu pirmokai su mokytojomis prisiminė, kaip turėtų elgtis gatvėje, automobilyje, važinėjant paspirtuku, dviračiu, keturračiu. Pirmą kartą vaikai apsilankė mokyklos teritorijoje įkurtame Saugėnų miestelyje, kur teorines žinias  išbandė praktiškai. 

Pirmųjų klasių mokytojos  

2021-10-06
kmr1 , kmr2 , kmr3
Integruota geografijos – anglų kalbos pamoka netradicinėje aplinkoje

Saulėtą spalio 4-osios popietę 6e klasės mokiniai mokyklinį suolą iškeitė į mokymąsi gamtoje. Keliaudami Kauno marių regioninio parko pažintiniu taku šeštokai susipažino su Nemuno slėnio istorija, sužinojo, kaip pasikeitė Nemuno upė po užtvenkimo ir kaip susidarė Kauno marios. Mokiniai gyvai susipažino ir grožėjosi Kauno mariomis, rudenėjančia gamta, tikrais fiordais virtusiomis  įlankėlėmis, didžiosiomis atodangomis, parke saugomais kultūros ir gamtos paveldo objektais, tufais ir randamomis fosilijomis.

                                  Geografijos ir anglų kalbos mokytojos  Rita Milkaitytė ir Jūratė Berteškienė

2021-10-06
Jaunučiai
Su Mokytojų diena!

Jaunučių choras Melodija (vadovė Aistė Pabarškienė) sveikina su Mokytojų diena:

https://bit.ly/3a1QcQw

2021-10-04
ekd1 , ekd2 , ekd3
Rugsėjo 28 d. progimnazijoje buvo švenčiama Europos kalbų diena, skatinamas įvairių kalbų mokymasis

Šią dieną 5d klasės mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su vokiečių kalba, kultūra ir įdomiais faktais apie Vokietiją, pvz. kas išrado jų mėgstamus saldainius “HARIBO”, iš kur kilęs vokiško automobilio “Audi” pavadinimas, kodėl sniego baltumo kremas "Nivea" gavo šį pavadinimą ir kt. 

Pamokos pabaigoje mokiniai galėjo įsivertinti savo žinias atlikdami užduotis Quizlet programėlėje. 

 

Pamoką vedė VDU užsienio kalbų instituto lektorė Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė virtualioje aplinkoje.

 

Anglų k. mokytoja Daiva Borovkovė 

2021-10-04
invo
Projekto veiklos Ispanijoje plėtos mokinių naudojimosi skaitmenizuotais mokymosi ištekliais kompetencijas

2021 rugsėjo 28 d. Kauno Kazio Griniaus progimnazijos atstovai: progimnazijos direktorius S. Šimanauskas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui E. Rabizaitė, projekto koordinatorė A. Kuginienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė  V. Valiuvienė su kitų šalių mokyklų atstovais  dalyvavo Balikesir  miesto inovacijų plėtros centro priėmime. Susitikimo su šio centro vadove metu buvo pristatyta šio centro veikla, patirtis skaitmenizuojant išteklius mokymuisi ir taikomos priemonės skaitmenizuotų išteklių mokiniams prieinamumui didinti.

Susitikimo dalyviai sutarė, kad jų šalyse yra svarbu kiekvienam vaikui užtikrinti vienodas galimybes siekti geriausio išsilavinimo, nepaisant jo gyvenamosios vietos ar socialinės padėties. Projektą Erasmus + KA229 (IPA) vykdančios šalys Lietuva, Portugalija, Ispanija, Italija ir Turkija įsipareigojo organizuoti mokinių ir mokytojų veiklas spalio pabaigoje ir skirti jas mokinių kompetencijų naudojimosi skaitmenizuotais ištekliais didinimui.

Kauno Kazio Griniaus mokytojų ir mokinių grupė Į Ispaniją planuoja išvykti spalio  antroje pusėje.

2021-10-01