Teisinių žinių viktorina „Būk saugus"

Saug1
Saug2

Kai kalendoriaus lapelis persivertė į gruodį, prasidėjo pats tamsiausias metų mėnuo. Kaip tik šiuo laikotarpiu tamsias, niūrias dienas norisi pripildyti dėmesio kitiems, dalytis prasmingu laukimu, dalyti savo širdelių šilumą, pabūti drauge, pavakaroti su artimaisiais. Adventas – ramaus laukimo metas, bet tai visai nereiškia, kad mes turime sėdėti ir nuobodžiauti. Progimnazijos mokiniai kuria darbelius, atvirukus, dovanėles, eglutės žaisliukus, mokosi liaudies žaidimų, advento giesmių, kalba apie tai, kaip svarbu draugauti, atleisti, paguosti, padėti kitiems, dalyvauja kalėdinėje akcijoje ,,Advento kojinaitės“. O trečiokai surado laiko net pasiruošti teisinių žinių viktorinai ,,Būk saugus“. Šauniai bendraujant ir bendradarbiaujant 3b, 3c, 3e klasių mokiniai išsirinko tvirtą, patikimą ir stropią komandą, kurie dalyvavo atvirų durų dienose ir susipažino su policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų darbo specifika, pamatė naudojamas specialiąsias priemones, ginklus, esamą gaisrų gesinimo ir gelbėjimo techniką. ,,Griniukai“ stropiai atliko namų darbus – ne tik pasiruošė viktorinai, bet nupiešė piešinį ,,Aš saugus“, sukūrė ir pristatė svečiams ir komisijai eiliuotą prisistatymą su saugaus eismo ir elgesio kelyje taisyklėmis.
Komanda, įgijusi naujų ir tvirtų žinių, patarė ir klasės draugams saugiai elgtis įvairiose situacijose, papasakojo, kaip būti saugiems likus vieniems namuose, būnant kieme, pakeliui į mokyklą ir joje, kaip padėti draugui ištikus nelaimei. Skatino ir mokė kitus būti drausmingais, ištikus nelaimei skambinti telefonu 112.
Geros teorinės ir praktinės žinios, kruopščiai atlikti namų darbai, susitelkimas, darbštumas lėmė, kad komanda tapo antros vietos nugalėtoja. Trečiokai įrodė, kad moka dirbti komandoje, yra išradingi, įgijo dar daugiau teisinių žinių, socialinių įgūdžių. Grįžo mokiniai apdovanoti padėka už šaunų pasirodymą viktorinoje „Būk saugus“, atminimo dovanėlėmis ir saldžiais prizais. Tikimės, kad viktorinos metu įgytos, pakartotos saugaus elgesio žinios padės išvengti netikėtų situacijų, skatins atsakomybę ir sąmoningumą.
Sveikiname ir didžiuojamės savo trečiokais.

Mokytojos R. Aleksandravičienė, O. Asevičienė, R. Cylikienė