Juozo Grušo namuose pabuvojus...

  • Paskelbta: 2024-06-15
  • Kategorija: Išvykos

  Žaliakalnyje, Kalniečių gatvėje stūksantis namelis slepia ne vieną istoriją apie jo šeimininką, rašytoją Juozą Grušą. Būtent šioje vietoje gimė brandžiausia autoriaus kūryba – istorinės dramos, vėlyvos novelės. Visi jie nugulė į penkis raštų tomus, kuriuose autorius atskleidžia, jog dailioji literatūra, tai menas, kuris netarnauja gyvenimo praktikai, tačiau žmogaus sielą praturtina laime.

   Tikrai taip, kadaise šimtmečio spektakliu pramintą „Barborą Radvilaitę“ parašė ne kas kitas, o mylimas dramaturgas Juozas Grušas! Edukacinės programos metu susipažinome su garsiausia Juozo Grušo drama bei skandalinga jos interpretacija teatro scenoje, juk tai spektaklis „neturėjęs“ režisieriaus. 

  Norėdami sužinoti,kaip buvo kuriama drama, pamatyti gražiuosius spektaklio veikėjų drabužius panoro 7e klasės mokiniai su auklėtoja Laimute Linkuviene ir 6a klasės moksleiviai, lydimi auklėtojos Ritos Kanaukienės. Pažintis įvyko birželio 13-ąją. Manome, kad ir kitiems mokiniams būtų pravartu apsilankyti J.Grušo namuose - muziejuje, Kalniečių gatvėje 93.

Autorius:
Rita Kanaukienė

Nuotraukos:
Vktorija Misiūnaitė,Lėja Dailydaitė,Mantas Paulauskas, Justas Leonavičius

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos