Dalyvavome šimtmečio Lietuvos dainų šventėje Kaune ir Vilniuje

  • Paskelbė : Justina Sajūtė
  • Paskelbta: 2024-07-09
  • Kategorija: Renginiai

     Nuvilnijo šimtmečio dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ Dainų diena Kaune „Miškais kalnai žaliuoja“ ir šokių diena „Amžių tiltais“ Vilniuje. Mūsų progimnazijos kolektyvo „Žolynėliai" jaunučių, jaunių ir jaunuolių grupės (vad. Idalija Braškytė) buvo viso to dalimi.

     Jubiliejinės Dainų dienos „Miškais kalnai žaliuoja“ programa įkvėpta pirmosios Dainų šventės vedlių – Juozo Naujalio, Juliaus Štarkos, Stasio Šimkaus – pasakojo apie tiltus, kuriuos daina per šimtmetį nutiesė iki šiuolaikinės valstybės ir jaunatviško Kauno. Beveik 4000 atlikėjų – choristų ir šokėjų – atliko Dainų šventės istoriją ir dabartį sujungiančius kūrinius ir pakvietė žiūrovus svajoti apie ąžuolus ir upes, žalias lankas ir girias, apie Žemės veidą – augantį, atsinaujinantį, talpų.

     Šokių dienos koncertas Vilniuje žiūrovus stebino atlikėjų masiškumu – scenoje pasirodė net 9000 atlikėjų. Šokėjai aikštėje kūrė įspūdingas kompozicijas, o žiūrovų akys lakstė, bandydamos sugauti sukinius, žingsnelius, rankų mostus. Kompozicijos buvo atliekamos taip organiškai, tarsi visi šokėjai kasdien repetuotų tūkstantiniame rate.

     Šokių dienos koncertui pasirinktas tilto simbolis atliepė Dainų šventės pavadinime „Kad giria žaliuotų“ užkoduotus laiko tėkmės ir kaitos, būties prasmės suvokimo bei geriausių tautos ir Dainų švenčių tradicijos tęstinumo akcentus. Tautosakoje tiltas suprantamas kaip visa apimanti, daugiaprasmė žemės ir dangaus, žmonių ir dievų pasaulių, būties ir nebūties, pradžios ir pabaigos, tikro ir menamo, jaunystės ir senatvės, savos ir kitos kultūros jungtis.

   Parsivežėme tiek daug patirties, tvirtybės, įspūdžių, o svarbiausia tautinės savasties. Nuoširdžiai dėkojame kolektyvo vadovei Idalijai Braškytei už mokinių paruošimą, mokytojoms Birutei Mineikienei, Astai Rudzevičienei, Jolitai Kačinskienei ir Justinai Sajūtei už pagalbą mokiniams Dainų šventės metu.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos